Bankomatowy transfer pieniężny „Ria” możliwy z kolejnych państw Unii Europejskiej

Ria Financial Services poszerzyła listę państw, z których można wysłać przekazy pieniężne z odbiorem gotówki w bankomatach Euronet. Dzięki rozszerzeniu oferty, klienci „Ria” mają obecnie możliwość odbioru w Polsce transferów bankomatowych wysyłanych z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoch oraz Szwecji. Przekaz pieniężny można odebrać w bankomatach Euronet w całej Polsce używając kodów SMS, bez konieczności posiadania karty płatniczej.

Ponad rok temu „Ria”, wspólnie z Euronet wdrożyła nowatorską usługę transferów bankomatowych wysyłanych z Wielkiej Brytanii. Zlecenie nadania środków następuje w jednej z zagranicznych placówek „Ria”, a po kilku minutach odbiorca może wypłacić kwotę przekazu w jednym z ponad 2000 bankomatów Euronet w całej Polsce, bez użycia karty. Wypłata środków jest niezwykle prosta. Należy wybrać opcję „Wypłata bez karty”, „Ria Money Transfer”, a następnie kierować się wskazówkami widocznymi na ekranie. Do wypłaty pieniędzy potrzebna jest znajomość numeru transakcji, kwoty oraz SMS-owego kodu bezpieczeństwa, który otrzymujemy w momencie wpłaty gotówki. Transakcja kończy się wypłatą środków oraz wydrukiem potwierdzenia.

W ostatnim okresie „Ria” zakończyła proces wdrożenia wysyłki transferów bankomatowych z Irlandii, Włoch oraz Szwecji. Jeszcze przed Świętami Polacy mieszkający w tych krajach mogą skorzystać z najszybszej usługi nadania przekazu gotówkowego dostępnej na rynku. Dodatkowo, odbiorca może odebrać pieniądze 24 godziny na dobę.

„Dzięki współpracy z filiami „Ria” za granicą wychodzimy naprzeciw potrzebom Polaków, którzy przebywają z dala od kraju. Transfer bankomatowy „Ria” to obecnie najszybsza metoda nadania i odbioru przekazu gotówkowego z zagranicy. Metoda, która z powodzeniem może być stosowana w okresie przedświątecznym, gdy wymagany jest szybki dostęp do gotówki. Irlandia, Włochy i Szwecja to kraje bardzo popularne wśród polskiej emigracji na obszarze Europy, zatem liczymy, iż wdrożona przez nas usługa spotka się z ich akceptacją.” – powiedział Rafał Szczechura, Dyrektor Zarządzający „Ria” w Polsce.

W ostatnich latach popularność transferów pieniężnych z zagranicy do Polski systematycznie rosła osiągając w roku 2008 swój szczyt, tj. wartość blisko 11 mld USD (wg danych Banku Światowego). Wówczas Polska zajęła 5. miejsce na świecie, jako odbiorca transferów pieniężnych, zaraz za takimi krajami jak Chiny, Indie, czy Meksyk, gdzie liczba mieszkańców i potencjalnych klientów tego typu usług jest niewspółmiernie większa. Obecnie wartość obrotu na rynku transferów pieniężnych do Polski ulega stabilizacji, wraz z zatrzymaniem gwałtownego impulsu emigracyjnego sprzed kliku lat. Nadal Polska pozostaje krajem „odbierającym” transfery pieniężne, gdzie widoczna jest znaczna, bo ponad czterokrotna przewaga wartości transferów odbieranych w Polsce, w stosunku do transferów z Polski wysyłanych.

„Rynkowa stabilizacja, z którą mamy do czynienia to czas, w którym do głosu dochodzą produkty innowacyjne, oferujące nową jakość, dodatkową funkcjonalność, lepsze parametry użytkowe. Właśnie takim produktem jest przekaz bankomatowy „Ria”. Obserwując jego rosnącą popularność w Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie około 25% przekazów „Ria” z odbiorem gotówki jest przesyłanych tą metodą, jesteśmy przekonani o jego powodzeniu również w innych krajach” – mówi Rafał Szczechura.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu