Interactive Intelligence w rankingu 500 największych dostawców oprogramowania i usług na świecie

Interactive Intelligence (Nasdaq: ININ), globalny dostawca zunifikowanych rozwiązań IP do komunikacji biznesowej, zajął 185 miejsce na liście 500 największych światowych dostawców oprogramowania i usług przygotowanej przez Software Magazine.

Interactive Intelligence z roku na rok awansuje w rankingu Software Magazine. W tym roku firma zajęła 185 miejsce dzięki przychodom wysokości 131,4 mln dolarów osiągniętym w 2009 roku. Oznacza to 8,2 % wzrost w porównaniu z 2008 r.

„W ciągu ostatnich czterech lat wspięliśmy się na tej prestiżowej liście o 82 miejsca. W stosunku do zeszłego roku poprawiliśmy naszą pozycję o 9 pozycji, z awansując z 194 miejsca na 185 w tegorocznym rankingu” – powiedział założyciel i dyrektor generalny Interactive Intelligence, dr Donald E. Brown. – „Znaczną część wzrostu w 2009 r. wynika z szybszego rozwoju rynku: liczba zamówień na kwotę powyżej 1 mln dol. wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu z 2008 r. Dobrze rozwija się również nasza działalność komunikacji w formie usługi (SaaS), która wzrosła w ciągu ostatniego roku o 59 %.”

„Lista Software 500 została stworzona dla ułatwienia przedsiębiorcom tworzenia listy potencjalnych partnerów biznesowych” – powiedział redaktor naczelny Software Magazine, John P. Desmond. – „Jest to krótki przewodnik po wiarygodności producentów. Firma Interactive Intelligence, która występuje na liście przez 10 lat z rzędu, bez wątpienia dowiodła, że potrafi konsekwentnie realizować swoją wizję opracowywania innowacyjnego oprogramowania oraz usług komunikacyjnych.”

Software 500 to oparty na przychodach ranking największych na świecie dostawców oprogramowania i usług. Jest przeznaczony dla średnich oraz dużych przedsiębiorstw, specjalistów IT, twórców oprogramowania i menedżerów biznesowych zaangażowanych w proces nabywania oprogramowania i usług.

Ranking powstał w oparciu o łączną światową sprzedaż oprogramowania i usług w 2009 r. Obejmuje przychody z licencjonowania oprogramowania, konserwacji i obsługi technicznej, szkoleń, usług związanych z oprogramowaniem i konsultingu. Dostawcy nie są klasyfikowani według łącznych przychodów, ponieważ wielu z nich prowadzi inną działalność, na przykład sprzedaż sprzętu.

źródło/autor: Media Hit

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu