Grupowy zakup mieszkań sposobem na walkę z podatkiem VAT

Od nowego roku wzrasta podatek VAT co bezpośrednio przełoży się na wzrost cen nowych mieszkań. Trudno dziś przewidzieć jakiej wysokości będą podwyżki, jednak już teraz wiadomo, że wielu osób nie będzie stać na zakup wymarzonego M. Rozwiązaniem może okazać się grupowy zakup mieszkań, metoda która pozwala uzyskać znaczne zniżki u deweloperów.

Przyszłoroczny wzrost podatku VAT z 7 do 8 procent może spowodować wzrost cen mieszkań o kilka tysięcy złotych, co stanowi dla wielu osób znaczne utrudnienie w zakupie własnego mieszkania czy domu. Wzrosną także ceny usług remontowo-budowlanych oraz materiałów budowlanych. Wszystko to powoduje, że coraz bardziej popularne stają się nowe usługi pojawiające się na rynku nieruchomości, w tym grupowy zakup mieszkań.

Grupowanie się ludzi w celu zakupu mieszkania prosto od dewelopera umożliwia przede wszystkim wynegocjowanie korzystniejszych warunków oraz niższej ceny. Metoda ta daje realną siłę przetargową w rozmowach, ponieważ w grupie dużo łatwiej uzyskać wysokie zniżki niż w przypadku indywidualnych rozmów. W sytuacji, gdy stawka podatku VAT wzrasta stanowi to ważny element w podjęciu decyzji o zakupie określonej nieruchomości.

– Wzrost podatku VAT z początkiem nowego roku będzie sporym utrudnieniem przy zakupie mieszkania, dlatego wierzę, że grupowanie się ludzi w celu zakupu własnego M. stanowi atrakcyjną alternatywę dla sytuacji panującej na rynku nieruchomości – mówi Kamil Bargiel z portalu GrupaDom.pl. To jeszcze nowa usługa na rynku, ale uważam, że w perspektywie przyszłorocznych wzrostów cen mieszkań zyska na popularności, ponieważ stanowi szansę wynegocjowania korzystniejszych warunków u dewelopera, ale również kredytowych czy w biurach wykańczających mieszkania – dodaje.

Na portalu GrupaDom.pl uruchomiona została grupowa sprzedaż mieszkań, domów oraz lokali usługowych, których developerem jest PHU Partner. W ofercie znajdują się nieruchomości położone w Warszawie, Mińsku Mazowieckim, Legionowie oraz Grzebowilku w popularnych metrażach. Zniżki kształtują się na poziomie od 5% do prawie 14%.

  • Warszawa „Osiedle Wyspowa”, ul. Wyspowa 1 (Łodygowa)

mieszkania: rabat 13,9%

  • Mińsk Mazowiecki „Osiedle przy Cichej”, ul. 1-ego PLM 7

mieszkania o pow. od 39,30 m2 do 83, 80 m2: rabat 5,2%

lokale usługowe na I piętrze: rabat 5,4%

lokale usługowe na parterze: rabat 11,7%

  • Legionowo, ul. Koszarowa (Zegrzyńska)

lokale usługowe o pow. od 36,00 m2 do 109,40 m2: rabat 7,1%

  • Grzebowilk „Osada Leśna”

dom (w tym działka i garaż) o pow. od 105 m2 do 140 m2: rabat 6%

Platforma GrupaDom.pl umożliwia tworzenie się grup ludzi zainteresowanych zakupem mieszkań w określonej nieruchomości. Buduje całą społeczność, która w trakcie realizacji wspólnego celu może wymieniać się swoimi doświadczeniami czy opiniami związanymi z poszukiwaniem wymarzonego domu czy mieszkania. Każdy zainteresowany ma także dostęp do bazy informacji nt. deweloperów czy aktualnych newsów z rynku. Platforma stanowi także dla grupowiczów pierwsze źródło informacji nt. dostępnych rabatów, co umożliwia im wybór spośród kilku ofert. Wybrani deweloperzy są także zapraszani przez portal GrupaDom.pl do przedstawiania ekskluzywnej oferty wyłącznie dla grupowiczów.

Więcej informacji na stronie www.grupadom.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu