Fiege partnerem merytorycznym konferencji motoryzacyjnej

8 grudnia odbyła się V edycja Konferencji Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego organizowana przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. Jest to organizacja skupiająca największe firmy zajmujące się dystrybucją i produkcją samochodowych części zamiennych.

Tegoroczna konferencja została objęta patronatem przez Ministerstwo Gospodarki oraz PAIZ, firma Fiege była partnerem merytorycznym konferencji. W konferencji wzięło udział ponad 250 osób, przedstawicieli ministerstw, instytucji, organizacji oraz firm motoryzacyjnych. W czasie konferencji poruszane były tematy związane z perspektywami rozwoju branży motoryzacyjnej, koniecznością przystosowania się firm do zmian zachodzących na rynku oraz zmianach w prawie europejskim istotnych dla dystrybutorów i producentów części zamiennych. Wojciech Wieczorek z firmy Fiege przedstawił prezentację na temat skutecznego wykorzystania narzędzi zarządzania logistyką
w uzyskaniu przewagi konkurencyjnej.

„Chcemy pokazać możliwości i korzyści wynikające z outsourcingu usług logistycznych w branży motoryzacyjnej zarówno dla producentów jak i dystrybutorów części oraz komponentów na pierwszy montaż lub tzw. aftermarket. FIEGE oferuje szeroki zakres usług logistycznych również o charakterze dodanym, dzięki którym możliwe jest np. wykonywanie dodatkowych aktywności jak wstępny montaż lub znakowanie elementów przed wysłaniem do odbiorcy.” powiedział Wojciech Wieczorek, Fiege Sp z o.o.

Obsługa logistyczna dla sektora przemysłu samochodowego charakteryzuje się przede wszystkim wysokimi wymaganiami jakości oferowanego serwisu począwszy od zarządzania stanami magazynowymi różnorodnych referencji, dostaw JIT lub pracy w systemie Kanban przy zaopatrzeniu zakładów produkcyjnych po serwis dostaw ekspresowych lub nocnych w przypadku dystrybucji części zamiennych.

Konferencja spotkała się z ogromny zainteresowaniem uczestników. Wydarzenie było doskonałą okazją do wymiany wiedzy, najlepszych praktyk oraz nawiązywania nowych kontaktów pomiędzy samochodowymi producentami, ich dostawcami oraz operatorem logistycznym.

źródło/autor: Fiege

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu