35 niezależnych nagród dla Panda Security w 2010 roku

Firma Panda Security została w 2010 roku uhonorowana 35 nagrodami na całym świecie za wyjątkowe osiągnięcia w zakresie innowacji technologicznej i strategii sprzedaży. Niezależne wyróżnienia potwierdzają wiodącą pozycję firmy na rynku zabezpieczeń zaprojektowanych w modelu Cloud Computing. Dochód ze sprzedaży tych produktów wzrósł o 65 proc. w porównaniu do zeszłego roku i stanowi teraz 15 proc. całkowitych przychodów firmy na świecie.

Panda Security, lider w dziedzinie zabezpieczeń działających w modelu Cloud Security, ogłosiła podsumowanie roku dla linii produktów zaprojektowanych w modelu Cloud Computing przeznaczonych dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz dla klientów indywidualnych. W 2010 roku firma zdobyła 35 nagród od uznanych autorytetów w dziedzinie technologii i innowacji w biznesie, między innymi Wall Street Journal, CRN, PC World i AV Comparatives.

„Panda Security zawsze wyprzedzała rynek pod względem innowacji technologicznej i rok 2010 nie był wyjątkiem. Na początku tego roku postawiliśmy sobie za cel umocnienie naszej pozycji jako lidera zabezpieczeń działających „w chmurze” poprzez stałe zaangażowanie w badania i rozwój tej technologii. Skupialiśmy uwagę na dostosowaniu naszych produktów dla małych i średnich firm” – mówi Juan Santana, prezes Panda Security. „Sukces Panda Security przypisujemy naszym nagradzanym rozwiązaniom i wysoce zdywersyfikowanej strategii sprzedaży, która koncentruje się na organizacjach zatrudniających od 5 do 60 tys. osób. Dynamiczny rozwój oraz niezależne uznanie Wall Street Journal, CRN, PC World i wielu innych autorytetów świadczą o tym, że nasza strategia się sprawdza” – dodaje Santana.

W 2010 roku linia produktów zaprojektowanych w modelu Cloud Computing, służąca do zabezpieczania punktów końcowych i serwerów, poczty e-mail i sieci Web, odnotowała wzrost sprzedaży znacznie przekraczający średnią rynkową dla usług ochrony opartej na przetwarzaniu w chmurze. Dochód ze sprzedaży tych produktów wzrósł o 65 proc. w porównaniu do zeszłego roku i stanowi teraz 15 proc. całkowitych przychodów firmy Panda Security na świecie. Firma przewiduje, że odsetek ten przekroczy 20 proc. do końca 2011 r. Dla porównania wzrost przychodów z usług SaaS dla całej branży stanowił tylko 10 proc. wszystkich przychodów z usług bezpieczeństwa w 2009 r. Według prognoz analityków z firmy badawczej Infonetics liczba ta nie przekroczy 20 proc. do 2014 r.

„Liczymy na jeszcze bardziej udany rok 2011, ponieważ rynek potwierdził, że jest gotowy na zabezpieczenia antywirusowe działające w chmurze” – mówi Maciej Sobianek, ekspert ds. bezpieczeństwa Panda Security Polska. „Na podstawie pozycji, jaką wypracowaliśmy dotychczas w tym segmencie, przewidujemy, że przychody z rozwiązań dla firm zaprojektowanych w modelu Cloud Computing przekroczą 20 proc. całkowitego dochodu Panda Security” – dodaje Sobianek.

Więcej informacji o nagradzanych rozwiązaniach zabezpieczających Panda Security można znaleźć na stronie: www.pspolska.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu