Układy NVIDIA w rekordowej liczbie urządzeń opartych na procesorach Intel Sandy Bridge

W przyszłym roku na rynek trafi ponad 200 modeli urządzeń z procesorami Intel Sandy Bridge i układami graficznymi NVIDIA

Producenci systemów komputerowych zapowiadają wprowadzenie do sprzedaży, w pierwszej połowie 2011 r., rekordowej liczby ponad 200 modeli komputerów, opartych na procesorach Intel Sandy Bridge i wykorzystujących układy graficzne NVIDIA® GeForce®. Znajdzie się wśród nich szeroki wachlarz notebooków i desktopów takich firm, jak m.in.: Acer, Alienware, ASUS, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, Medion, Packard-Bell, Samsung, Sony, Toshiba i innych.

Ciągle rosnące zapotrzebowanie na urządzenia o wysokiej wydajności graficznej powoduje, że producenci komputerów coraz chętniej sięgają po procesory graficzne NVIDIA GeForce, które oferują moc niedostępną dla układów zintegrowanych w takich zastosowaniach, jak gry, edycja wideo, czy filmy 3D. W przeciwieństwie do prostych układów graficznych zintegrowanych z Sandy Bridge, procesory NVIDIA GeForce pozwalają na korzystanie z zaawansowanych funkcji i obsługi najnowszych gier, łącznie z tymi wykorzystującymi DirectX 11.

David Lee, wiceprezes działu mobilnego firmy Acer powiedział: “Użytkownicy notebooków coraz częściej wykorzystują swoje komputery do odtwarzania i przetwarzania materiałów multimedialnych i gier. Układy graficzne GeForce z technologią Optimus pozwalają użytkownikom laptopów firmy Acer na osiągnięcie, w zależności od potrzeb, znakomitej wydajności graficznej lub długiego czasy pracy na baterii.”

“Zapotrzebowanie na dedykowane układy graficzne pozostaje na bardzo wysokim poziomie, który w ostatnim czasie jeszcze wrasta”, powiedział Dean McCarron z Mercury Research. W ciągu kilku najbliższych lat przewidujemy dalszy wzrost popularności dedykowanych GPU zarówno dla komputerów przenośnych, jak i stacjonarnych. Obecne prognozy zakładają podwojenie ilości sprzedanych dedykowanych procesorów graficznych między rokiem 2009 a 2014.”

“Ogromna eksplozja popularności cyfrowej rozrywki i materiałów multimedialnych, której jesteśmy świadkami pozwala zrozumieć popularność notebooków wyposażonych w układy GeForce”, powiedział Jeff Fisher, wiceprezes NVIDIA ds. GeForce.”

Układy graficzne NVIDIA GeForce jako jedyne oferują:

  • Wsparcie dla technologii NVIDIA 3D Vision™, zapewniającej niezapomniane efekty 3D
  • Obsługę technologii PhysX™, gwarantującej wierne odwzorowanie fizyki w grach
  • Obsługę technologii CUDA™, pozwalającą na wykorzystanie procesorów graficznych do zadań obliczeniowych
  • Sterowniki NVIDIA Verde™, zapewniające stabilność systemu i znakomitą wydajność
  • Oprogramowanie NVIDIA 3DTV Play™ pozwalające na podłączenie notebooków i desktopów z technologią 3D Vision do telewizorów 3D.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu