Penta wchodzi na rynek facility management

Penta – środkowoeuropejska grupa inwestycyjna – przejęła spółkę AB Facility, działającą na rynku facility management w Czechach. Umowę dotyczącą akwizycji zawarto 15 grudnia 2010 z Genesis Private Equity Fund, zarządzanym przez Genesis Capital. AB Facility jest jednym z trzech kluczowych dostawców i integratorów zarządzania budynkami na rynku czeskim. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez urząd antymonopolowy w Czechach, jej wartość nie została ujawniona.

„AB Facility to dla Penty doskonała platforma do wejścia na rynek zarządzania nieruchomościami oraz budowania strategicznej roli w tym segmencie w przyszłości. Naszym priorytetem jest rozwój tej firmy oraz konsekwentne rozszerzanie i doskonalenie portfolio jej usług. Zamierzamy skoncentrować się na wewnętrznym wzmocnieniu istniejącego holdingu. Chcemy także realizować kolejne akwizycje i – docelowo – konsolidować rynek zarządzania nieruchomościami w Europie Środkowej” – powiedział Zdeněk Kubát, dyrektor inwestycyjny Penty.

„Obecnie rynek facility management w Czechach jest bardzo rozdrobniony. Jesteśmy przekonani, że znaczący inwestor pozwoli w pełni wykorzystać potencjał rozwoju naszej firmy w tym segmencie. Zarząd AB Facility jest w pełni otwarty na współpracę z nowym właścicielem spółki, mającą na celu dynamiczny rozwój holdingu. Naszym celem jest uzyskanie pozycji silnego gracza w regionie” – dodaje Miroslav Tvrdý, prezes AB Facility.

„Sprzedaż AB Facility zakończyła bardzo udaną dla nas inwestycję. W ciągu siedmiu lat, gdy AB Facility było własnością Genesis Capital, przychody tej spółki wzrosły z 175 milionów CZK do 1,3 miliarda CZK. Podobnie dynamicznie rosła wartość spółki. Rola venture capital w tym przypadku była bardzo udana” – powiedział Jan Tauber, manager w Genesis Capital.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu