Enduro MAX – technologiczny przełom OMAX

Szybciej i taniej. Tak można określić nową pompę Enduro MAX, którą do swoich waterjetów wprowadza właśnie amerykańska korporacja OMAX. Ta nowoczesna pompa korbowodowa to swoisty przełom technologiczny w działaniu urządzeń do cięcia wodą. Dzięki nowej pompie, waterjety OMAX zyskały niesamowitą przewagę nad konkurencją. Co ważne, technologia Enduro MAX jest już dostępna także w Polsce.

Dwa razy dłużej

Korporacja OMAX zwiększa swoją pozycję lidera w technologii pomp wysokociśnieniowych o bezpośrednim napędzie, wprowadzając na rynek nową pompę Enduro MAX. Porównując poprzednie pompy z Enduro MAX zdecydowanie przewagę stanowi nowy wynalazek korporacji OMAX z USA – światowego lider w produkcji urządzeń do cięcia wodą. Żaden inny waterjet nie będzie w stanie pracować tak szybko i wydajnie, jak maszyny OMAX.

Za wcześnie jednak jeszcze na ujawnienie wszystkich informacji na temat tego technologicznego skoku korporacji OMAX. Na razie możemy tylko powiedzieć, że waterjety OMAX – napędzane pompą korbowodową Enduro MAX, będą pracowały dwa razy dłużej niż maszyny do cięcia wodą konkurencyjnych producentów.

Enduro MAX – maksymalne oszczędności

Przede wszystkim duże oszczędności dla firm, które w produkcji wykorzystują technologię cięcia wodą. Otóż dzięki pompie Enduro MAX waterjet OMAX będzie mógł pracować dwa razy dłużej bez potrzeby wykonania przeglądu pompy przez serwisantów. To zaś powoduje wydłużenie efektywnego czasu pracy urządzenia i oszczędności w postaci rzadszych prac serwisowych pompy.

Kiedy więc posiadacze innych waterjetów z niepokojem liczą ilość godzin pracy pompy pozostałych do kolejnego, drogiego przeglądu – posiadacze maszyn OMAX, wyposażonych w pompę korbowodową Enduro MAX nie mają tego problemu.

– Konstruując Enduro MAX, OMAX miał na celu zwiększenie możliwości pracy pompy korbowodowej. Enduro MAX osiąga bowiem 85 % swojej wydajności, w porównaniu do pompy wzmacniaczowej, która osiąga 60-70 % wydajności. Poza tym, nowa pompa dostarcza głowicy większej mocy, przy mniejszym zużyciu prądu. Co jest istotne, jeśli zależy nam na oszczędności zużycia mediów przy maksymalizacji produkcji w firmie. Nowa pompa Enduro MAX jest już dostępna i można składać zamówienia na jej zakup – informuje Przemysław Prajsnar, dyrektor sprzedaży OMAX w Polsce.

Co to oznacza w praktyce?

Połączenie pracy pompy przy 60 000 psi oraz 85 % wydajności powoduje, że maszyny OMAX, wyposażone w nową pompę, mogą wykonywać szybsze cięcie. Wszystkie modele pomp Enduro MAX pozwalają na pracę o mocy 60 000 psi. Dostępne są następujące modele: 3060 (30hp), 4060 (40hp), 5060 (50hp).

Co bardzo ważne, ewentualne prace serwisowe przy Enduro MAX są także mniej czasochłonne i tańsze. W skład pompy Enduro MAX wchodzą bowiem niezależne cylindry, zamiast zestawu w stylu ‘manifold wet-end’, co pozwala na naprawę każdego z cylindra osobno, bez potrzeby naprawy całego zestawu.

Wprowadzając na rynek pompę Enduro MAX, OMAX zwiększył długość pracy pompy poprzez technologiczne rozwinięcie komponentów ultra wysokiego ciśnienia (UHP).

– W naszym przemyśle, technologia nigdy nie stoi w miejscu. Wciąż na nowo udoskonalamy elementy naszych urządzeń. Jednym z takich elementów są pompy – mówi Darren Stang, wiceprezydent Działu Inżynieryjnego w Korporacji OMAX. – To co wyróżnia OMAX spośród innych firm z branży produkcji waterjetów, jest fakt, iż technologia, nad którą pracujemy stosowana jest we wszystkich maszynach OMAX.

Enduro MAX dla wszystkich

Klienci, którzy posiadają maszyny OMAX nie muszą więc kupować nowych akcesoriów aby pozyskać najnowsze rozwiązania technologiczne. Co bardzo istotne, firmy posiadające starsze modele urządzeń OMAX również mogą skorzystać z nowej technologii w postaci nowej pompy Enduro MAX. Mogą to zrobić poprzez zakup zestawu do przeinstalowania tradycyjnej pompy na pompę Enduro MAX.

Jak wszystkie produkty OMAX, także pompa Enduro MAX jest zaprojektowana w ten sposób, aby działała na najwyższym poziomie.

Więcej informacji na temat maszyn Omax: www.omax.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu