Poznaliśmy zwycięzcę konkursu Decode Tieto

Wczoraj zakończył się ogólnopolski konkurs programistyczny „Decode Tieto”. W finale walczyło 10 najlepszych, spośród 300 zarejestrowanych zawodników. Zadanie finałowe polegało na napisaniu programów, które zmierzyły się ze sobą w rozgrywkach opartych o reguły gry strategicznej.

Jury oceniało między innymi skuteczność programów, ich prezentację oraz sposób kodowania. Wygrał Tomasz Richert z Politechniki Gdańskiej. Zwycięzca odbędzie płatny staż w jednym z zagranicznych oddziałów Tieto, w Finlandii lub Chinach albo wyjedzie na konferencję branżową IDG do USA.

Finał konkursu odbył się we wrocławskiej siedzibie Tieto Poland. Zawodnicy przedstawiali jury swoje projekty oraz uzasadniali wybrane przez siebie rozwiązania. Uroczyste zakończenie konkursu oraz wręczenie nagród miało miejsce podczas gali finałowej „Decode Tieto”, 14 grudnia we Wrocławiu. Obok zwycięzcy na podium stanęli Piotr Pacewicz z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i Krzysztof Ropiak z Politechniki Gdańskiej.

Konkurs skierowany był do studentów i absolwentów szkół wyższych – pasjonatów programowania. W eliminacjach, które polegały na rozwiązaniu internetowego testu, udział wzięło blisko 300 osób, z czego 100 ukończyło test. W konkursie rywalizowali ze sobą studenci i absolwenci uczelni z całego kraju. W finałowej dziesiątce znaleźli się przedstawiciele Politechniki Gdańskiej, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego.

Bardzo wysoko oceniamy poziom konkursu. Nasi finaliści profesjonalnie podeszli do zadania, a wszystkie przygotowane przez nich programy były bardzo dobre. Również prezentacje przed jury wypadły naprawdę kompetentne. Byliśmy pod dużym wrażeniem wiedzy i przygotowania Finalistów. Wygrał najlepszy, ale rywalizacja trwała praktycznie do ostatniego momentu. – mówi Radosław Orecki, Senior Software Engineer, Tieto Poland, szef technicznej grupy projektowej ds. konkursu Decode Tieto i przewodniczący jury.

Na zwycięzcę konkursu czeka miesięczny staż w jednym z wybranych przez niego biur Tieto Corporation w Skandynawii lub w Chinach. Zdobywca drugiego miejsca otrzymał wysokiej klasy laptop z pełnym oprogramowaniem, a wszyscy trzej na podium, smartphone’y ufundowane przez firmę Nokia.

Dodatkowo, najlepsza trójka finalistów będzie miała możliwość odbycia płatnego, miesięcznego stażu w biurach Tieto Poland oraz weźmie udział w zorganizowanym przez firmę szkoleniu. Laureaci otrzymali także prenumeratę magazynu Computerworld oraz kartę Euro<26 wraz z ubezpieczeniem.

Patronat nad konkursem Decode Tieto objęli prezydenci miast Szczecina i Wrocławia, władze Uniwersytetu Wrocławskiego i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego. Partnerami konkursu są: ASI, Best, Euro<26, Nokia, NSN, i Pracuj.pl a patronat medialny sprawuje wydawnictwo IDG Poland – wydawca m.in. magazynu Computerworld.

Konkurs jest częścią programu edukacyjno-rekrutacyjnego „Passion for Future”, prowadzonego przez polski oddział Tieto Corporation, producenta i integratora oprogramowania. W ramach zainaugurowanego w październiku br., programu, Tieto Poland odbyło już podróż po kampusach akademickich uczelni technicznych Tieto-on-Tour. W wykładach i warsztatach prowadzonych przez ekspertów Tieto udział wzięło ponad 600 studentów.

Informacje o konkursie dostępne są na stronie www.tieto.pl/kariera/decode-tieto oraz na stronie Tieto Poland w portalu Facebook: http://www.facebook.com/TietoPoland

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu