Packard Bell Go – idealny prezent pod choinkę

Nastał czas na nowe rozwiązanie w zakresie pamięci masowej dla komputerów osobistych: 2,5-calowy, mobilny dysk twardy Packard Bell Go. Pozwala on od ręki zwiększyć pojemność pamięci masowej komputera osobistego.

Zewnętrzne urządzenia pamięci masowej weszły już do zestawu nieodzownych akcesoriów użytkowników komputerów, z uwagi na potrzebę przechowywania coraz większej ilości danych w postaci cyfrowej, takich jak muzyka, zdjęcia czy filmy. Zapotrzebowanie w tym zakresie rośnie szybko, a konsumenci oczekują wydajnych, eleganckich, prostych w obsłudze i niedrogich dysków zewnętrznych.

Nowy, przenośny dysk Packard Bell Go został wyposażony w wyjątkową technologię PowerSave, która ogranicza zużycie energii o 30% dzięki automatycznemu wyłączaniu dysku (gdy nie jest używany lub gdy komputer zostaje wyłączony). Dodatkowo technologia PowerSave wydłuża żywotność dysku, ograniczając częstotliwość jego użycia. Interfejsy SATA i USB 2.0 High-Speed zapewniają wysoką szybkość transferu danych.

Dysk PB Go, dzięki lekkiej konstrukcji, pozwala użytkownikom komputerów zawsze nosić przy sobie całą cyfrową bibliotekę danych. Dzięki eleganckiej, czarnej obudowie należy do najzgrabniejszych i najlżejszych dysków mobilnych w ofercie firmy Packard Bell (13,5 mm grubości, masa 150 g). Dysk 2,5-calowy może mieć pojemność do 750 GB danych, co wystarczy do przechowywania 768 tys. zdjęć, ponad 192 tys. utworów muzycznych lub 920 filmów. Kompaktowy dysk PB Go jest zasilany z gniazda USB, toteż nie wymaga noszenia osobnego zasilacza. Ponadto urządzenie charakteryzuje się niskim poziomem hałasu i wydzielanego ciepła.

W komplecie z dyskiem dostarczane jest oprogramowanie Packard Bell Backup Software Suite, którego funkcjonalność obejmuje wykonywanie automatycznych, planowanych kopii zapasowych, synchronizację danych i archiwizację systemu. Program umożliwia też szyfrowanie danych i może być aktualizowany przez Internet.

Dostępność i cena

Zewnętrzny dysk twardy Packard Bell Go jest obecnie oferowany w sprzedaży detalicznej w Polsce w rozmiarach 320 GB, 500 GB, 640 GB i 750 GB. Cena za dysk 320GB wynosi 199 zł.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu