„HR for Tomorrow”: sieć Makro usprawnia zarządzanie kapitałem ludzkim

Jeden z największych pracodawców w Polsce wdraża nowoczesne narzędzia samoobsługi pracowniczej i menedżerskiej oraz dedykowanego rozwiązania pozwalającego na rozliczanie czasu pracy przez intranet w systemie SAP. Wdrożenie tych rozwiązań – SAP ESS/SAP MSS (Employee Self Service, Manager Self Service) oraz dedykowanej aplikacji e-Time – prowadzone jest przez BCC.

Trwający od lipca br. projekt „HR for Tomorrow” ma na celu dostarczenie nowych, wydajnych i komfortowych w użyciu narzędzi do obsługi wewnętrznych procesów personalnych (zarządzanie danymi pracowniczymi, przetwarzanie wniosków urlopowych, prowadzenie planów urlopów), do raportowania danych HR, a co najważniejsze do planowania i rozliczania poprzez intranet czasu pracy, pracowników, m.in. zatrudnionych w halach Makro.

„Zarządzanie czasem pracy – jego rejestracja, zgodnie z przepisami prawnymi, a także rozliczanie według uregulowań wewnętrznych – to zadania, które w naszej firmie dotyczą kilku tysięcy pracowników. Przy takiej skali utrzymanie bezbłędności danych i rozliczeń, a jednocześnie wysokiej efektywności obsługi tych czynności, wymaga narzędzia wydajnego, o prostej i intuicyjnej obsłudze. To właśnie zapewnią nam rozwiązania samoobsługowe SAP wdrażane przez BCC. Bardzo ważnym aspektem projektu jest fakt, że nowe narzędzie umożliwi pełne, a przede wszystkim przyjazne użytkownikowi, planowanie i rozliczenie czasu pracy przez intranet. Nowe rozwiązanie, nazwane przez nas e-Time, pozwoli na radykalną optymalizację procesu zarządzania czasem pracy przy jednoczesnym zachowaniu jego wysokiej jakości.” – mówi Paweł Średziński, Kierownik Działu ds. Polityki Wynagrodzeń i Narzędzi HR w Makro.

Wdrożenie SAP ESS/MSS to kolejny etap długoletniej współpracy Makro z BCC. BCC zrealizowało dla tej sieci m.in. wdrożenie SAP HR oraz wdrożenie rozwiązań SAP wspomagających system motywacyjny oparty na idei MBO (Management by Objective – Zarządzanie Przez Cele).

źródło/autor: BCC

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu