Światłowody DIALOGu w Warszawie

Telefonia DIALOG zakończyła w Warszawie budowę infrastruktury światłowodowej, przeznaczonej głównie pod dostarczanie usług dla biznesu. W ramach nowej własnej sieci operatora działają już dwa biurowce, trwa podłączanie kolejnych sześciu.

Już na początku 2011 roku dostęp do nowoczesnej infrastruktury światłowodowej DIALOGu będą miały budynki o łącznej powierzchni ok. 120 tys. m2.

Warszawska inwestycja DIALOGu zlokalizowana jest w najbardziej atrakcyjnej pod względem potencjału biznesowego części miasta. Pierwszy, zakończony właśnie etap przedsięwzięcia objął budowę sieci na obszarze Górnego Mokotowa, gdzie skupia się prawie 25% (ponad 700 tys. m2) powierzchni biurowej klasy A i B  Warszawy.

 – Dzięki własnej nowoczesnej sieci zaoferujemy klientom w Warszawie niezbędne w biznesie wysokie przepływności wraz z paletą innowacyjnych usług dodanych usprawniających funkcjonowanie firm i korporacji – podsumowuje Robert Banasiak, wiceprezes zarządu Telefonii DIALOG. – Sieć ma służyć obsłudze głównie odbiorców biznesowych, nie wykluczamy jednak wykorzystania jej na potrzeby klientów indywidualnych, zainteresowanych np. pakietem szybkiego internetu wraz z cyfrową telewizją – dodaje.

Telefonia DIALOG na początku 2010 roku podjęła decyzję o inwestycjach infrastrukturalnych w największych polskich miastach, w których do tej pory nie miała własnej sieci. Oprócz Warszawy, operator rozpoczął realizację sieci światłowodowej w Poznaniu, która docelowo już w I kwartale 2011 roku obejmie budynki biurowe o łącznej powierzchni ponad 150 tys. m2.

Równolegle trwają analizy dotyczące uruchomienia podobnych projektów w innych dużych miastach. 

źródło/autor: Telefonia DIALOG

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu