GEFCO Polska ciągle wśród najlepszych

GEFCO Polska zostało nagrodzone brązowym godłem Operator Logistyczny 2010 Roku. Oficjalne wręczenie nagród miało miejsce na uroczystej Gali Logistyki, która odbyła się 3 grudnia w Hotelu Victoria. GEFCO od kilku lat niezmiennie plasuje się w czołówce rankingu polskich operatorów logistycznych.

Badanie Operator Logistyczny jest realizowane przez Agencję Badawczą Data Group Consulting oraz Wydawnictwo Eurologistics raz w roku. Zadaniem programu jest uzyskanie obiektywnych informacji na temat zakresu i jakości usług logistycznych świadczonych przez poszczególnych dostawców na polskim rynku. Biorące w nim udział firmy logistyczne uzyskują ocenę jakości świadczonych usług na tle konkurencji.

GEFCO Polska od kilku lat niezmiennie zajmuje miejsce w peletonie firm biorących udział w badaniu Operator Logistyczny. Już trzykrotnie stawaliśmy na podium. To dla nas wyraźny i pozytywny sygnał, że bez względu na kondycję branży jako całości, GEFCO utrzymuje najwyższy poziom usług i za to jest doceniane przez klientów. – komentuje sukces Olivier Large, Dyrektor Generalny GEFCO Polska.

Kluczowymi celami programu Operator Logistyczny są:

  • Wskazanie najlepszych praktyk w logistyce
  • Możliwość dokonywania porównań do osiągnięć najlepszych firm
  • Ocena jakości usług pod względem najważniejszych kryteriów wskazanych przez klientów – 15 kryteriów oceny
  • Wyróżnienie najlepszych operatorów usług logistycznych

Realizacja zadania badawczego w tegorocznej edycji programu Operator Logistyczny wymagała udokumentowania całego szeregu czynników określających miejsce badanych firm na rynku. Zgromadzone dane dotyczyły zagadnień takich jak: potencjał konkurencyjny firmy, kompleksowość usług logistycznych, wykonanie założonych norm usług logistycznych, standard obsługi w ocenie kluczowych klientów, standard obsługi w ocenie ogółu klientów, pozycja lidera rynku w ocenie kluczowych klientów, a także pozycja lidera rynku w ocenie ogółu klientów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu