Firma Świtalski & Synowie uruchamia produkcję lekkich konstrukcji stalowych

Już w pierwszym kwartale 2011 roku firma Świtalski & Synowie rozpocznie budowę obiektów komercyjnych w nowej technologii lekkich konstrukcji stalowych. Ich produkcja będzie możliwa dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu oraz maszynom sprowadzonym z Nowej Zelandii.

Firma Świtalski & Synowie użyje lekkich konstrukcji stalowych do budowy pasaży handlowych na terenie całego kraju. Prace konstrukcyjne pierwszego obiektu komercyjnego rozpoczną się w hali produkcyjnej w Mosinie pod Poznaniem już w pierwszym kwartale 2011 roku. Zintegrowany system produkcyjny umożliwią specjalistyczne maszyny oraz oprogramowanie, które sprowadzono do hali produkcyjnej w Mosinie pod Poznaniem. W fabryce należącej do firmy Świtalski & Synowie zatrudnienie znalazło już ponad 30 osób. Stale śledzimy światowe trendy w branży budowlanej – mówi Ireneusz Kazimierczyk, prezes zarządu firmy Świtalski & Synowie. Lekkie konstrukcje stalowe to krok naprzód w budownictwie. Wierzymy, że wdrożenie nowych rozwiązań przyniesie wiele korzyści zarówno dla nas jako inwestora, jak i dla użytkowników obiektów komercyjnych, które wybudujemy – dodaje.

Oprogramowanie Framecad zakupione przez firmę Świtalski & Synowie współpracując z maszynami umożliwia szybką zamianę trójwymiarowych wizualizacji w ich idealne odzwierciedlenie w rzeczywistości. Zintegrowanie projektowania, doboru surowców, produkcji i montażu skraca proces budowlany i obniża koszty inwestycji. Typowy cykl budowy z wykorzystaniem lekkich konstrukcji stalowych w przypadku obiektu o powierzchni 500 mkw. wynosi około dwóch miesięcy – informuje Kazimierczyk. To o kilka miesięcy krócej niż przy wykorzystaniu tradycyjnych technik budowlanych. Prace montażu konstrukcyji mogą być prowadzone niezależnie od warunków atmosferycznych, gdyż proces prefabrykacji elementów stalowych odbywa się w hali produkcyjnej. Szkielet budynku jest montowany z cienkościennych kształtowników produkowanych ze stali giętej na zimno, który następnie jest przewożony na plac budowy, gdzie następują dalsze prace budowlane związane z wykończeniem budynku.

Lekkie konstrukcje stalowe są stosowane od wielu lat m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii oraz Nowej Zelandii. W Polsce konstrukcje stalowe wykorzystuje się m.in. do budowy hal magazynowych, czy w produkcji przemysłowej. Jest to jednak zupełnie inny rodzaj technologii. My chcemy wprowadzić najwyższą jakość lekkich konstrukcji stalowych do budowy obiektów komercyjnych – tłumaczy Kazimierczyk. Technologia, którą zastosujemy to nie tylko skrócenie czasu budowy, ale przede wszystkim racjonalizacja użytkowania obiektu przynosząca efekty ekonomiczne dla najemców naszych obiektów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu