Drugi etap prac rozbiórkowych na pl. Szewczyka

W czwartek 16 grudnia 2010 wejdą w drugą fazę rozpoczęte dziesięć dni temu prace rozbiórkowe na placu Szewczyka w Katowicach. Zdemontowano już trzy pierwsze przęsła estakady, wraz z przyległymi schodami. W czwartek przeniesione zostanie ogrodzenie terenu budowy, aby umożliwić rozbiórkę dalszej części estakady oraz hali dworca. Ruch samochodowy na pl. Szewczyka stanie się jednokierunkowy.

Odkąd 6 grudnia na plac Szewczyka wjechał ciężki sprzęt i postawiono płot wokół terenu demontowanej estakady, kierowcy samochodów poruszali się ul. Dworcową, wzdłuż hali dworca, w obu kierunkach. W czwartek, 16 grudnia, rozpocznie się druga faza demontażu i nastąpi kolejna reorganizacja ruchu w ścisłym centrum Katowic. Rozebrana zostanie druga część estakady i budynek dworca. Ruch samochodowy odbywać się będzie jednokierunkowo, ul. Słowackiego na wschód  i po jezdni wzdłuż ul. 3 Maja.

Od czwartku nie będzie już możliwe przejście pieszych przez pl. Szewczyka. Ten etap prac potrwa kilka tygodni. Po jego zakończeniu pl. Szewczyka zostanie ostatecznie ogrodzony i zamknięty do momentu oddania do użytku nowego dworca kolejowego. Zamknięte zostaną ul. Słowackiego, Dworcowa i Młyńska. Możliwy będzie wyłącznie dojazd do prywatnych posesji.

„Pomimo obfitych opadów śniegu oraz niskich temperatur, dotychczasowe prace demontażowe przebiegły zgodnie z naszymi przewidywaniami. W nadchodzącym etapie prac, w obrębie placu budowy wciąż możliwy będzie jednokierunkowy ruch samochodów. Apelujemy do kierowców, aby ze względów bezpieczeństwa, w miarę możliwości omijali plac Szewczyka, a już pod żadnym pozorem nie zatrzymywali się w jego obrębie.” – mówi Rafał Elżanowski, Dyrektor ds. Inwestycji NEINVER Polska.

Aktualnie dostęp do peronów możliwy jest wyłącznie od strony tymczasowego dworca kolejowego z wejściami od strony placu Andrzeja oraz ul. Konopnickiej. Na dworcu tymczasowym do dyspozycji podróżnych oddano 11 kas biletowych oraz punkt informacyjny. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, przygotowano także punkt do przewijania dzieci. Na dworcu tymczasowym można także skorzystać z bankomatu, kantoru, zakupić prasę czy wypić kawę.

Mieszkańcy Katowic informowani są o zmianach w centrum miasta dzięki akcji ‘Katowice Uwaga Przemiany!’, prowadzonej wspólnie przez spółkę NEINVER, PKP S.A., Urząd Miasta Katowice i KZK GOP. Komunikaty pojawią się na łamach lokalnej prasy, na antenie rozgłośni radiowych, a także na stronie www.dworzec-katowice.info. Informacji o zmianach w komunikacji miejskiej udziela KZK GOP.

źródło/autor: NEINVER Polska

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu