2500 darmowych obcojęzycznych e-booków dostępnych w Legimi

Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest chęć nauki lub doszlifowania znajomości języka obcego i łącząca się z tym decyzja o czytaniu większej ilości wydawnictw w tzw. oryginale. Jednak dostępność w Polsce obcojęzycznej literatury światowej bardzo często ogranicza się do dużych miast i aglomeracji. Dzięki Legimi, które do swojego katalogu darmowych e-booków włączyło ponad 2500 tytułów obcojęzycznych – klasycznych tytułów literackich – problem ten przestał mieć znaczenie dla moli książkowych władających językami obcymi.

Zaledwie 3 miesiące temu, Legimi powiększyło katalog darmowych e-książek edukacyjnych o ponad 800 tytułów, w tym lektur bajek i wierszy, by już w połowie grudnia zaskoczyć po raz kolejny największą w Polsce ofertą bezpłatnych wydawnictw obcojęzycznych.

Legimi to platforma dostarczania treści na czytniki elektronicznego papieru, która jako pierwsza w Polsce umożliwia bezpośredni dostęp do księgarni z poziomu e-czytników. Dzięki innowacyjnej aplikacji, użytkownicy czytników e-papieru mogą już pobierać z wirtualnej biblioteki Legimi jak popularne tytuły jak Le Tour du monde en quatre-vingts jours czy Alice’s Adventures in Wonderland.

„Darmowe hity światowego kanonu literatury to gratka przede wszystkim dla osób uczących się języków. Książki obcojęzyczne zwykle są drogie i trudno dostępne. Użytkownicy Legimi właśnie zyskali do nich dostęp za darmo w bardzo wygodnej i prostej formie do czytania na e-czytniku oraz komputerze. W bazie przeszło 2,5 tysiąca tytułów każdy znajdzie coś dla siebie”. – mówi Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom wprowadzanym w życie przez Legimi – takim jak udostępnianie treści blogów na e-czytniki, jako druga księgarnia na świecie – użytkownicy i wielbiciele e-booków cały czas zyskują dostęp do nowych treści i coraz ciekawszych pozycji, również z zakresu czasopism (np. tygodnik Wprost), reportażu i literatury popularno-naukowej.  

źródło/autor: faceADDICTED

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu