Wizz Air otwiera nowe połączenia z polskich baz

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej ogłosił dziś w Warszawie, że w marcu 2011 r. otworzy trzy nowe trasy z lotnisk w Polsce oraz ponownie uruchomi loty na dwóch już wcześniej obsługiwanych trasach.


Przewoźnik rozpocznie loty z Gdańska do Stavanger (Norwegia) i Arhus (Dania) oraz z Poznania do Barcelony (Hiszpania). Ponadto w rozkładzie lotów ponownie pojawią się połączenia z Gdańska do Goteborgu oraz Tampere.

Dzięki otwarciu nowych tras Wizz Air będzie obsługiwał łącznie loty na 79 trasach z Polski.

Nowa trasa

Częstotliwość lotów

Data otwarcia

Gdańsk – Stavanger

Gdańsk – Goteborg*

Gdańsk – Arhus

Gdańsk – Tampere*

Poznań – Barcelona

3 razy w tygodniu

2 razy w tygodniu

2 razy w tygodniu

2 razy w tygodniu

2 razy w tygodniu

29 marca 2011 r.

29 marca 2011 r.

29 marca 2011 r.

29 marca 2011 r.

27 marca 2011 r.

Bilety na nowe połączenia są w sprzedaży na stronie wizzair.com. Ceny biletów na lot w jedną stronę, zawierające podstawowe opłaty i podatki zaczynają się od 80 zł.

József Varadi, Prezes Wizz Air powiedział: “Dzięki dodaniu nowych tras do naszej siatki połączeń przewieziemy ponad milion pasażerów na trasach z Polski w 2011 roku. Polska pozostaje jednym z naszych najważniejszych rynków, a nieprzerwany rozwój Wizz Air potwierdza siłę naszego modelu biznesowego. Każdego roku coraz więcej pasażerów może doświadczyć nieporównywalnego poziomu podróży z Wizz Air – połączenia usług na najwyższym poziomie z biletami w przystępnej cenie”.

*trasy ponownie uruchomione

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu