Rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń prezentacji na konferencję AMD Fusion Developer Summit

Od dziś twórcy aplikacji mogą zgłaszać propozycje prezentacji na przyszłoroczną konferencję AMD Fusion Developer Summit, dotyczącą tematyki GPU computing. Inauguracyjna konferencja AMD Fusion Developer Summit (AFDS) odbędzie się w dniach 13-16 czerwca 2011 r. w Bellevue w stanie Waszyngton. 

Propozycje prezentacji można zgłaszać do 4 lutego 2011 r. Wszystkie zgłoszenia zostaną rozpatrzone przez radę programową, złożoną z naukowców specjalizujących się w tematyce GPU computing. Wybrani kandydaci zostaną poinformowani o wyborze ich prezentacji do dnia 16 marca 2011 r.

Konferencja AFDS jest skierowana do programistów, środowisk akademickich, a także młodych twórców nowoczesnych aplikacji. Będzie to dla nich okazja, by dowiedzieć się więcej o technologii Accelerated Processing Unit (APU) i metodach programowania w głównych środowiskach programistycznych, takich jak OpenCL, OpenGL i Microsoft DirectCompute. Podczas konferencji uczestnicy zostaną zaangażowani w interaktywne sesje i warsztaty, podczas których poznają bliżej rozwiązania APU i zgłębią swoją wiedzę na temat możliwości przetwarzania równoległego.

AMD zaprasza pionierów nowoczesnego oprogramowania do podzielenia się wynikami ich pracy w formie prezentacji opartych na najnowszych raportach i dokumentacji technicznej. Autorzy otrzymają możliwość przedstawienia swoich wniosków i współtworzenia najnowszych standardów branżowych. Będzie to również okazja do wymiany poglądów na temat nowej technologii z innymi programistami oraz przedstawicielami środowisk naukowych i akademickich. Prezentującym zagwarantowano bezpłatny udział w konferencji, trzy noce w hotelu opłacone przez organizatora oraz zaproszenie na specjalną imprezę dla prelegentów. Prezentacje można zgłaszać w następujących kategoriach tematycznych:

  • Multimedia
  • Zarządzanie treścią
  • Interfejs użytkownika
  • Sieć
  • Zabezpieczenia
  • Serwery i centra danych
  • Wysoko wydajne komputery
  • Modele programistyczne
  • Narzędzia

 

Układy Fusion APU firmy AMD to unikalna platforma bazująca na branżowych standardach jeśli chodzi o interfejsy i języki programistyczne. Rozwiązanie to łączy w sobie możliwości programowania sekwencyjnego w najpopularniejszej architekturze procesorów x86 oraz programowania równoległego w architekturze GPU. Dzięki temu, rozwiązania typu APU mają dostarczyć użytkownikom wrażeń niedostępnych dla dotychczasowych komputerów osobistych.

Plan działań firmy AMD dotyczący rodziny układów Fusion jest nastawiony na osiągnięcie pozycji lidera branży w dziedzinie przetwarzania równoległego w roku 2011 i utrzymanie dominującej pozycji na rynku, poprzez zwiększanie wydajności układów kolejnych generacji. Już na obecnym etapie firma AMD oferuje wydajność obliczeniową na poziomie wielu teraflopów w segmencie kart graficznych dla małych urządzeń mobilnych.

W 2011 roku AMD zamierza także wprowadzić na rynek procesory serwerowe najnowszej generacji o nazwie kodowej „Bulldozer”. Wyposażony w aż 16 rdzeni procesor oferuje producentom szerokie możliwości wykorzystania w platformach obliczeniowych wymagających najwyższej wydajności.

źródło/autor: AMD

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu