E-commerce rekrutuje ze wzmożoną siłą

Webdeveloperzy, testerzy oprogramowania, konsultanci, osoby do obsługi zamówień – to tylko niektórzy pracownicy, których potrzebuje branża e-commerce. Koniec roku to okazja do znalezienia dobrej pracy w e-biznesie, a w tym roku jest jej o 76% więcej w porównaniu z 2009 – wynika z danych otoPraca.pl.

Pracodawcy z tego sektora poszukują wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów IT na stanowiska związane z programowaniem, administrowaniem, rozwojem serwisów, pozycjonowaniem SEO/SEM. Oprócz tego zatrudniane są osoby bez fachowej wiedzy informatycznej. E-commerce potrzebuje komunikatywnych konsultantów do telefonicznej i mailowej obsługi klienta, zorganizowanych pracowników do działu pakowania i wysyłki, a także osób z dobrą znajomością obsługi komputera do prowadzenia aukcji internetowych.

– Z końcem roku można zaobserwować wzrost liczby ogłoszeń o pracę w branży e-commerce. Co więcej w tym roku, wzrost ten jest o 76% większy w porównaniu z rokiem poprzednim – podaje Marta Krauze z serwisu otoPraca.pl. – Rosnąca liczba sklepów internetowych i osób z nich korzystających przekłada się na wzrost zapotrzebowania na pracowników w tej branży. Firmy które chcą znaleźć pracowników jeszcze w tym roku, na otoPraca.pl mogą rekrutować dwa razy więcej. Za każde ogłoszenie dodane w kategorii Internet/E-commerce drugie można opublikować całkowicie za darmo – dodaje.

Zatrudnienie w e-commerce to praca w młodym zespole i dynamicznie rozwijającej się branży. Zarobki kształtują się od około tysiąca do kilku tysięcy złotych, w zależności od kwalifikacji i stanowiska. Osoby odpowiedzialne za pakowanie i wysyłkę mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu 1000 – 1500 zł netto, konsultanci około 1500 zł, a specjaliści IT od 2500 zł netto.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu