Delikatesy internetowe A.pl – silne wejście do Olsztyna

W grudniu, delikatesy internetowe a.pl (www.a.pl) rozpoczęły działalność w drugim po Warszawie mieście. Oferta dla mieszkańców Olsztyna to niemal 10 000 produktów. Partnerem A.pl jest Grupa Bomi, właściciel popularnej na Warmii i Mazurach sieci sklepów RAST.

Rozpoczęcie działalności A.pl w grudniu było przemyślaną strategią. Zimowa aura, utrudnienia w ruchu spowodowane opadami śniegu, a także zatłoczone przed świętami tradycyjne sklepy zachęcają do przetestowania nowej w mieście możliwości zakupów online.

Już pierwsze dni funkcjonowania delikatesów przyniosły duże zainteresowanie naszą ofertą. Bez szerokiej kampanii marketingowej, liczba składanych zamówień jest wyższa od tej, którą przyjęliśmy w budżecie. Te wyniki pokazują, że e–commerce przestaje być domeną wielkich aglomeracji miejskich. Internet stał się na tyle popularnym medium, że w sieci Polacy kupują nie tylko elektronikę, ale również produkty spożywcze – komentuje Jakub Milewski, koordynator e-commerce w A.PL Internet S.A.

Delikatesy funkcjonujące na terenie miasta to również szansa dla osób mieszkających poza Olsztynem, które chcą pomóc i zdjąć ciężar zakupów ze starszych rodziców czy dziadków, którzy zostali w rodzinnym mieście.

Swoją ofertę kierujemy przede wszystkim do mieszkańców Olsztyna. Przyznaję natomiast, że liczymy także na osoby, które urodziły się na Warmii, a obecnie pracują w Warszawie i z tego rynku znają nasze delikatesy. Wiem, że kilka podobnych zakupów miało już miejsce – mówi Grzegorz Bielecki, wiceprezes A.PL Internet S.A. – Zapewniamy również niski pułap darmowej dostawy. Przy pierwszych zakupach jest to 100 zł, przy kolejnych 150 zł. Bezpłatne jest również wniesienie zakupów prosto do mieszkania czy domu – dodaje.

Zakupy w delikatesach A.pl w kolejnym po Warszawie mieście są możliwe dzięki współpracy z Grupą Bomi, właścicielem m.in. sieci sklepów RAST w Olsztynie. Połączenie wiedzy A.pl na temat e-commerce ze znajomością lokalnego klienta przez sieć sklepów RAST umożliwiło wprowadzenie zakupów online w Olsztynie. Delikatesy internetowe akceptują także rabatowe karty Bomi/RAST.

W delikatesach A.pl dostępne są wszystkie produkty dostępne w tradycyjnej ofercie sklepów RAST.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu