Przejdź do treści

Amerykański sen o fotografii… Fotoekspedycja Akademii Nikona do Stanów Zjednoczonych

Oślepiające neonami i tętniące życiem Las Vegas, pełen majestatu Wielki Kanion, rozmach architektury Las Vegas i zadziwiająca przyroda amerykańskich kanionów – każdy z uczestników fotoekspedycji Akademii Nikona z Tomaszem Tomaszewskim do USA doświadczy różnorodności, z jakiej słynie ten kraj. W drugiej połowie maja (22.05-30.05.2011) entuzjaści fotografii będą doskonalić swoje umiejętności podczas fascynującej podróży po Nevadzie, Arizonie i Utah.

Podczas wyjazdu na uczestników czeka niezwykły spacer fotograficzny po Las Vegas, kolacja w luksusowym hotelu Bellagio i szalona noc w kasynach Miasta Grzechu. Będzie także okazja złapać oddech nad brzegiem Wielkiego Kanionu Kolorado podczas rozważań, jak natura zdołała stworzyć tak kolorowy i niewyobrażalny krajobraz, zmieniający się w świetle zachodzącego słońca. W programie ekspedycji ujęte zostały także słynny Kanion Antylopy, czyli „miejsce, gdzie woda biegnie przez skały” oraz Park Narodowy Bryce, gdzie skały przybierają kolory i kształty tworzące podobiznę Elvisa Presleya. Uczestnicy odbędą także podróż po Parku Narodowym Zion – prawdziwej krainie skalnych urwisk, wodospadów i rzek. Przez cały czas czujne oko Tomasza Tomaszewskiego będzie śledziło fotograficzne poczynania miłośników fotografii, które podpowie lepsze rozwiązania i pomoże wyeliminować błędy, zdarzające się podczas robienia zdjęć.

„Podczas fotoekspedycji nauczymy się fotografować na przykładach miejsc i zjawisk tak pięknych, że trudno będzie nam rozstrzygnąć, co ważniejsze: czy powstały dokument, zapis tego, co widzieliśmy, czy raczej samo przeżycie, jakiego doświadczamy. Zaczniemy od fotografowania ludzi; dziwnych, szalonych, fascynujących – tych, którzy pielgrzymują do zaczarowanego miasta Las Vegas. Z doświadczenia wiem, że fotografowanie ludzi sprawia największe problemy. Las Vegas nadaje się do takiej nauki idealnie i z największą przyjemnością pokażę, jak egzekwować sytuacje z ludźmi w kadrze, nie wpływając na ich zachowanie. Dalsza podróż to właściwie czysta metafizyka. Kaniony Kolorado, Bryce, Zion, miejsca, które prócz doznań najwyższych, przyniosą nam również fotografie pejzażowe oraz makrozbliżenia. Nauczymy się, jak właściwie używać cyfrowej fotografii, aby rezultaty zbliżyły nas do poziomu zawodowców, najlepszych.” – zapowiada prowadzący, Tomasz Tomaszewski.

źródło/autor: Walk&Talk