HP pierwszy wprowadzi produkty oparte na nowym standardzie Ethernet

HP poinformował, że jako pierwszy producent w branży będzie oferował produkty oparte na nowym, energooszczędnym standardzie Ethernet. Standard ten został opracowany przy udziale HP i umożliwia klientom ograniczenie zużycia energii oraz obniżenie kosztów operacyjnych infrastruktury informatycznej.

Energooszczędny standard Ethernet IEEE (IEEE 802.3az) ogranicza ilość energii pobieranej przez urządzenia informatyczne. Automatycznie dostosowuje poziom zużycia energii do rzeczywistego natężenia ruchu w sieci między przełącznikami i innymi urządzeniami podłączonymi do sieci.

Nowe moduły HP serii E to pierwsze na rynku energooszczędne przełączniki IEEE obsługujące sieć Ethernet, które automatycznie przechodzą w „tryb uśpienia”, podobnie jak inne podłączone urządzenia IEEE, przy braku przesyłanego ruchu. Wdrożenie standardu przez HP gwarantuje klientom korzyści w postaci niższego zużycia energii, zarówno przez przełącznik, jak i urządzenie pełniące funkcję punktu końcowego. W rezultacie całkowity koszt posiadania infrastruktury spada nawet o 51%.

W czasie niskiej aktywności energooszczędne urządzenia Ethernet przełączają się w „tryb uśpienia”, zużywając o wiele mniej energii niż w przypadku bezczynności przy pełnym poborze energii. Standard pozwala jednak podłączonym urządzeniom natychmiast wznowić pracę po wykryciu transmisji danych. Gwarantuje to znacznie niższe zużycie energii niż w przypadku tradycyjnych przełączników, oferujących ograniczoną korelację między zużyciem energii i rzeczywistym ruchem w sieci.

Większość operacji sieciowych realizowana jest seryjnie, w związku z czym urządzenia sieciowe to idealna platforma dla energooszczędnej technologii opartej na standardzie Ethernet, która automatycznie reguluje zużycie energii w zależności od natężenia ruchu w sieci.

W przyszłości energooszczędny standard IEEE Ethernet będzie stosowany w wielu urządzeniach, takich jak serwery, notebooki i bezprzewodowe punkty dostępu. Pozwoli to jeszcze bardziej ograniczyć zużycie energii i w rezultacie obniżyć koszty posiadania infrastruktury informatycznej w przedsiębiorstwie.

HP jest prekursorem zmian uczestniczącym w setkach projektów realizowanych przez branżowe grupy robocze i fora. Udział w tych projektach pozwala zapewnić elastyczność i zgodność operacyjną rozwiązań sieciowych HP, dzięki którym klienci mogą czerpać więcej korzyści biznesowych z realizowanych inwestycji w infrastrukturę informatyczną, zamiast ograniczać możliwości swojego rozwoju poprzez korzystanie z niestandardowych rozwiązań.

College Oceanografii i Klimatologii przy Uniwersytecie stanu Oregon to jeden z czołowych instytutów w Stanach Zjednoczonych, badający zagadnienia oceanograficzne. Swoją pozycję zawdzięcza udziałowi i wkładowi pracowników naukowych w programy związane z tymi obszarami nauki. Wymagające środowisko sieciowe college’u wymaga nowych technologii poprawiających przepustowość i gęstość sieci, zapewniających jednocześnie większą energooszczędność.

„Nowy przełącznik Ethernet HP umożliwił nam zwiększenie wydajności naszych podstawowych usług przetwarzania i przechowywania danych, jednocześnie obniżając zużycie energii. Udało nam się podwoić przepustowość sieci 10G bez żadnych przestojów systemu”, powiedział Chuck Sears, kierownik ds. przetwarzania danych badawczych w College’u Oceanografii i Klimatologii przy Uniwersytecie stanu Oregon. „Nowe moduły HP poprawiają sprawność działania  infrastruktury sieciowej i zapewniają naszym badaczom większą przepustowość, wymagając przy tym mniej przestrzeni i energii elektrycznej”.

Praca w sieci to najważniejszy element infrastruktury konwergentnej HP (HP Converged Infrastructure), umożliwiającej wdrożenie koncepcji Instant-On Enterprise. Obecnie przedsiębiorstwa realizujące koncepcję „Instant-On Enterprise” wykorzystują technologie we wszystkich obszarach swojej działalności, w celu natychmiastowego zaspokajania wszelkich potrzeb ich klientów, pracowników, partnerów i obywateli.

źródło/autor: Hewlett-Packard

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu