Darmowe narzędzie QlikView Personal Edition zyskało ponad 10 900 użytkowników w ciągu jednego miesiąca

QlikTech, (NASDAQ:QLIK) czołowa firma tworząca narzędzia BI ogłosiła dziś ogromny wzrost popularności narzędzia QlikView Personal Edition. Początkowo firma notowała średnio od 6 do 7,5 tysiąca nowych użytkowników miesięcznie, ale w ostatnich kilku miesiącach ich liczba zaczęła systematycznie rosnąć, aby w listopadzie 2010 roku osiągnąć rekord wynoszący 10 900.

Jest to liczba użytkowników indywidualnych, którzy pobrali darmową, ale w pełni funkcjonalną aplikację QlikView, która pozwala na zbudowanie indywidualnego narzędzia BI, umożliwiającego dokładniejsze analizy danych i pomagającego w podejmowaniu lepszych decyzji biznesowych.

Keith Edmonds, dyrektor działu IT w firmie Aon oferującej usługi zarządzania ryzykiem, ubezpieczenia i konsulting z zakresu zasobów ludzkich, pobrał QlikView Personal Edition na swojego laptopa przed wylotem do domu z Nowej Zelandii do Singapuru. Bez wcześniejszego szkolenia z obsługi QlikView był on w stanie stworzyć w pełni funkcjonalną aplikację analizującą przychody z krajów w Azji – a wszytko to podczas jednego przelotu. „W momencie lądowania w Auckland miałem gotową pierwszą aplikację dla naszej firmy. Od razu zaprezentowałem ją zarządowi” mówi Edmonds. „Fakt, że byłem w stanie zaimportować dużą ilość danych, zbudować aplikację i sprawić, by była całkowicie funkcjonalna w trakcie tego przelotu, świadczyło o tym, że QlikView to rozwiązanie, którego szukaliśmy”.

Dzięki QlikView użytkownicy mogą analizować dowolne dane, od wydatków służbowych i budżetów po wyniki badań produktów i statystyki dotyczące hobby i sposobów spędzania wolnego czasu. QlikView zawiera wszystko czego indywidualni użytkownicy potrzebują, aby samodzielnie tworzyć własne aplikacje – nie ma potrzeby posiadania hurtowni danych, pomocy ekspertów oraz dedykowanego szkolenia. Na początku pracy z QlikView użytkownicy mogą odwiedzić obszerne i aktywnie działające forum QlikCommunity, na którym można znaleźć przykłady i odpowiedzi na różne pytania dotyczące produktu.

„QlikView Personal Edition idealnie pasuje do filozofii QlikTech, czyli dawania użytkownikom dostępu do potrzebnych danych w czasie i miejscu, w którym ich potrzebują. Uważamy, że to świetnie móc pokazywać nowym użytkownikom, jaka potęga i kontrola kryją się za możliwością dokładnego eksplorowania i wizualizowania swoich danych. Wierzymy, że zamiast kupować obietnice, ludzie powinni móc testować narzędzie zanim je kupią, aby w szybki i przekonujący sposób weryfikować ich działanie” mówi Anthony Deighton, starszy wiceprezes ds. produktów w QlikTech. „To, co powoduje, że każdego miesiąca coraz więcej ludzi pobiera QlikView, to nasze poświecenie prostocie i łatwości użytkowania, które umożliwia użytkownikowi pełną kontrolę nad oferowanym przez nas narzędziem”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu