Zarządzanie chmurą: Novell prezentuje ulepszone rozwiązanie Novell Cloud Manager

Novell Cloud Manager 1.1 pomaga w przeniesieniu do chmury posiadanych już hostów i maszyn wirtualnych, lepiej wykorzystywać istniejącą infrastrukturę IT i optymalnie gospodarować jej zasobami

Podczas odbywającej się w Las Vegas konferencji GARTNER Data Center firma Novell poinformowała o udostępnieniu ulepszonej wersji oprogramowania Novell Cloud Manager (www.novell.com/products/cloud-manager ). Jest to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania środowiskami typu cloud stworzone z myślą o powszechnych dziś heterogenicznych środowiskach informatycznych. Novell Cloud Manager zapewnia użytkownikom swobodę i elastyczność tworzenia i zarządzania prywatnymi chmurami, obsługując wszystkie wiodące platformy sprzętowe, systemy operacyjne i hipernadzorców. Najnowsza wersja Novell Cloud Manager wyróżnia się usprawnieniem importu istniejącej infrastruktury fizycznej i wirtualnej do środowisk typu cloud, przyspieszając w ten sposób przechodzenie do nowego modelu informatyki. Nowa wersja udostępnia również nowego klienta iPhone dla dostępu mobilnego i ułatwia optymalizację aplikacji działających w środowisku typu cloud dzięki prostszej konfiguracji zasobów.

„Przedsiębiorstwa coraz częściej wpisują wirtualizację i przetwarzanie typu cloud (www.novell.com/cloud ) na listę swych priorytetów, niemniej chcą też korzystać z posiadanych już zasobów” – mówi Jim Ebzery, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu bezpieczeństwa, zarządzania i platform operacyjnych w firmie Novell. „Novell Cloud Manager jest jedynym na rynku rozwiązaniem do zarządzania chmurą, które umożliwia przenoszenie istniejących serwerów wraz z działającymi na nich maszynami wirtualnymi do prywatnych środowisk typu cloud, dzięki czemu można nimi zarządzać za pomocą jednego produktu, tak samo jak nowo utworzonymi szynami wirtualnymi.”

Novell Cloud Manager, produkt z rodziny WorkloadIQ (www.novell.com/workloadiq ), jest jedynym produktem do zarządzania środowiskami typu cloud, udostępniającym centralną, kompleksową konsolę, która pozwala wszystkim uprawnionym osobom lub grupom – szefom jednostek biznesowych, zespołom aplikacyjnym i osobom zarządzającym informatyką – wnioskować o uruchomienie usług informatycznych, aprobować je, zarządzać nimi i tworzyć raporty w ramach całej infrastruktury. Obsługuj również żądania uruchomienia obciążeń (workloads) z możliwością ich aprobowania w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zgodności z wymogami przepisów. Korzystając z Novell Cloud Manager, klienci mogą sięgnąć po elastyczność i ekonomiczność przetwarzania typu cloud bez narażenia na typowe dla środowisk publicznych problemy z bezpieczeństwem i zgodnością z wymogami przepisów.

Oprócz cech takich, jak zgodność z wiodącymi w branży hipernadzorcami i systemami operacyjnymi, zautomatyzowane tworzenie obciążeń na żądanie i integracja z najlepszymi w swojej klasie produktami do zarządzania usługami biznesowymi, nowy Novell Cloud Manager zapewnia:

  • Lepsze wykorzystanie istniejącej infrastruktury – Novell Cloud Manager jest pierwszym kompleksowym rozwiązaniem do zarządzania środowiskami typu cloud, pozwalającym włączać istniejące wirtualne hosty (wraz z działającymi na nich maszynami wirtualnymi) do środowisk typu cloud, dzięki czemu można nimi zarządzać za pomocą jednego produktu, tak jak nowo utworzonymi obciążeniami.
  • Nowy klient iPhone – umożliwia użytkownikom dostęp do konsoli Novell Cloud Manager w dowolnym miejscu i czasie za pomocą rodzimej aplikacji iPhone, zapewniając dostęp z poziomu urządzenia mobilnego do powiązanych z ich rolą widoków i działań.
  • Łatwiejsze modyfikowanie obciążeń – Zapewnia poszczególnym obciążeniom elastyczność, umożliwiając dokonywanie zmian bez ich zatrzymywania. Pozwala to np. dodawać zasoby przeciążonym obciążeniom i zabierać część zasobów obciążeniom mniej wykorzystywanym. Dodawanie zasobów umożliwia zwiększenie wydajności obciążeń, które ich potrzebują, zaś odebranie niewykorzystanych zasobów zmniejsza koszty eksploatacji mniej wykorzystywanych obciążeń.
  • Wielowalutowość – klienci z całego świata mogą korzystać z Novell Cloud Manager i prowadzić wewnętrzne rozliczenia operując swą lokalną walutą.

Dostępność

Novell Cloud Manager jest już dostępny. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.novell.com/cloudmanager.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu