Rok 2010 należał do giełdy TRANS

100 709 ofert frachtów i ciężarówek – taki rekord padł na giełdzie TRANS we wtorek 7 grudnia. W porównaniu do analogicznego okresu w roku 2009 to wzrost o ponad 100%. Ale nie tylko tym rekordem kończy rok 2010 operator giełdy TRANS. 60 tys. nowych użytkowników, 2 nowe zagraniczne oddziały, członkostwo w prestiżowych organizacjach oraz kilka projektów specjalnych tylko potwierdzają pozycję TRANS-a jako najdynamiczniej rozwijającej się giełdy transportowej w Europie. 

Rok 2010 był dla Giełdy TRANS wyjątkowo udany. Osoby z otoczenia firmy potwierdzają, że w firmie panuje atmosfera zadowolenia z tego co udało się osiągnąć w mijającym roku.  Na giełdzie wprowadzono wiele usprawnień zwiększając funkcjonalność platformy. Giełda stała się bogatsza m.in. o nową wyszukiwarkę ofert czy inteligentny system sortowania ofert SmartSort, dodany został nowy mechanizm wyszukiwania kontaktów czy system przeliczania stawek na euro. 

TRANS powiększył grono klientów do 200 000 aktywnych użytkowników, czyli niemal 60 000 więcej niż posiadał w roku ubiegłym. Z perspektywy klientów ważne są z pewnością nowe rejestracje zagranicznych oddziałów globalnych operatorów logistycznych, takich jak: Dachser, DSV, Nage-Group, Kuehne+Nagel, Ewals Cargo Care, Transalliance, Aigle Group, DB Schenker, Gefco, DHL Express, JAS FBG czy Hellmann Logistics etc. To właśnie ich obecność pośrednio doprowadziła do tak dużego skoku liczby ofert. Najwięcej firm operatorowi giełdy udało się pozyskać na rynkach zagranicznych, m.in. w Niemczech, Rosji, na Ukrainie, Litwie czy w Czechach i na Słowacji. To tylko potwierdza dążenia operatora TRANSa do osiągnięcia pozycji giełdy prawdziwie europejskiej, tak samo popularnej w Polsce jak i Niemczech, na Litwie czy Rosji. Za dążeniami poszły też czyny. Spółka w połowie roku otworzyła 2 nowe oddziały: w Moskwie i w Kijowie.

Ten dynamiczny rozwój firmy i stałe poszerzanie działalności na  kolejne kraje doceniła kapituła „Pulsu Biznesu” przyznając firmie prestiżowy tytuł „Gazeli Biznesu 2010”. Tym samym spółka znalazła się w gronie najszybszej rozwijających się polskich firm z sektora  MSP.  

Jako łącznik pomiędzy wschodem i zachodem Giełda dołączyła do najbardziej prestiżowych krajowych i międzynarodowych organizacji, m.in. : Międzynarodowej Federacji Zrzeszeń Spedytorów (FIATA), Litewskiego Zrzeszenia Spedytorów Lineka, Polskiej Izby Spedycji i Logistyki (PISiL),czy Międzynarodowego Zrzeszenia Spedytorów i Logistyków BAME z siedzibą w Mińsku.

Firma zaskoczyła też swoich użytkowników wprowadzając dwa nowatorskie projekty: Certyfikat Rzetelnego Przewoźnika oraz TransIdea.eu. Certyfikat RP powstał z myślą o wyróżnieniu najbardziej rzetelnych i solidnych firm transportowych na rynku. Po dokładnej weryfikacji przewoźnika (sprawdzeniu m.in. dokumentów firmy, referencji od kontrahentów, historii finansowej) operator giełdy nadaje specjalny Certyfikat, który przewoźnicy mogą wykorzystywać w swojej codziennej działalności na potwierdzenie wysokiej jakości swoich usług. TransIdea to z kolei pierwszy branżowy bank pomysłów, w którym gromadzone są propozycje użytkowników dotyczące ulepszania TRANSa, tak aby giełda stała się jeszcze lepsza i bardziej przyjazna.

– Idziemy do przodu, nie zatrzymujemy się. Nasi klienci pokazują że nasza praca ma sens dlatego chcemy ją wykonywać jeszcze lepiej. Mamy wiele planów na przyszły rok i z pewnością jeszcze nie raz zaskoczymy rynek – usłyszeliśmy w biurze prasowym operatora giełdy.

TRANS w liczbach w roku 2010:

  • 100 000 – dzienna liczba ofert dostępnych na giełdzie
  • 60 000 – liczba nowych użytkowników giełdy
  • 4 – liczba nowych organizacji partnerskich
  • 2 – nowe zagraniczne oddziały firmy 
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu