Ceramika Paradyż nagrodzona za społeczną odpowiedzialność

Ceramika Paradyż, wiodący polski producent płytek ceramicznych, dołączyła do prestiżowego grona firm dbających o najwyższe standardy odpowiedzialnego biznesu, stając się jednym z trzech laureatów nagrody „Regional Forbes CSR Awards” z województwa łódzkiego. Uroczysta gala odbyła się 8 grudnia 2010 w Warszawie podczas Forbes Tauron Biznes Forum. 

Ceramika Paradyż dołączyła do zaszczytnego grona laureatów Regional Forbes CSR Awards – nagrody przyznawanej firmom, które stanowią wzór do naśladowania dla całego rynku. Zwycięzcy wyłonieni zostali w realizowanym przez magazyn Forbes badaniu ankietowym. Wśród nagrodzonych znalazły się takie firmy i marki, jak m.in.: Orlen, Danone, Rossmann, Mlekovita, Polska Grupa Farmaceutyczna. Obszarami, które miały szczególny wpływ na wybór najbardziej odpowiedzialnych społecznie firm były: troska o ochronę środowiska, respektowanie praw i interesów pracowników, dbałość o pozostałych interesariuszy, w tym środowisko lokalne oraz działania charytatywne i sponsoringowe wyróżniające się etycznym i zgodnym z prawem podejściem do biznesu. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali 8 grudnia 2010 w warszawskim Polonia Palace Hotel. W imieniu Ceramiki Paradyż – laureata II miejsca w województwie łódzkim – nagrodę odebrał Piotr Tokarski – Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż.

Nagroda przyznana przez magazyn Forbes jest uwieńczeniem długofalowej strategii prowadzonej przez firmę. Działalność charytatywna Spółek realizowana jest głównie na szczeblu wojewódzkim – Zarząd i właściciele patronują różnym projektom – od spektakularnych, po mniej znane, ale ważne lokalnie, przez co wzrasta siła bezpośredniego otoczenia firmy i wartość całego regionu. Podczas swojej wieloletniej działalności Grupa Paradyż pomogła dziesiątkom instytucji, takim jak Ogólnospołeczna Fundacja dla dzieci Bezdomnych BETLEJEMKA w Rostarzewie czy mieszkańcom Domu dla Osób Bezdomnych i Najuboższych Monar-Markot w Feliksowie. W ostatnim czasie producent aktywnie uczestniczył w odbudowie zniszczeń powstałych w skutek powodzi, które nawiedziły Polskę. Powodzianie otrzymali niemal 11 tys. m2 płytek. Tegoroczne podsumowanie współpracy z Caritas Polska przyniosło wyróżnienie dla Pana Stanisława Tępińskiego – współwłaściciela Ceramiki Paradyż w kategorii „Darczyńca Caritas” za wielkie serce oraz troskę o potrzebujących w Polsce i na świecie.

„Wśród wielu nagród i tytułów, które zdobywamy – głównie za nieprzeciętne wzornictwo i wysoką jakość produkowanych w Grupie Paradyż płytek ceramicznych – ta nagroda jest bardzo ważna, ponieważ dotyczy niezwykle istotnego aspektu funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa – jego społecznej odpowiedzialności. W tym zakresie w zeszłym roku zdobyliśmy godło „Inwestor w Kapitał Ludzki 2009”. Jako jeden z największym pracodawców w regionie mamy świadomość ogromnej odpowiedzialności naszych decyzji biznesowych, które wpływają zarówno na 1700 pracowników Spółek, jak i ich rodziny, ale także na środowisko naturalne oraz wiele inicjatyw społecznych, które w różny sposób staramy się wspierać. Jest nam niezmiernie miło, że nasze wysiłki w budowanie pozytywnych relacji z otoczeniem, w którym działamy na co dzień zostały zauważone i docenione. Mam ogromną nadzieję, że więcej polskich firm zaangażuje się w działania wspierające odpowiedzialny biznes.” – komentuje Piotr Tokarski, Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż.

źródło/autor: Ceramika Paradyż

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu