SECO/WARWICK właścicielem 100% akcji Retech Systems LLC

  • by

Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zarejestrował podwyższenie kapitału zakładowego SECO/WARWICK SA, związane z przejęciem przez Spółkę 50% udziałów Retech System LLC. Oznacza to, że dopełniony został ostatni wymóg formalny transakcji i SECO/WARWICK SA jest już 100-proc. właścicielem Retech Systems LLC, jednego ze światowych liderów w produkcji urządzeń do metalurgii tytanu i stopów metali wysokogatunkowych, urządzeń do próżniowego odlewania detali ze stopów specjalnych oraz do grzania plazmowego w procesach topienia i utylizacji odpadów trudnych.  

Przejęcie 100% kontroli nad Retech Systems pozwoli na pełne wykorzystanie doświadczenia i technologii Retech w celu rozwoju zaawansowanych technologicznie produktów wykorzystujących grzanie plazmowe w Grupie SECO/WARWICK. Przejęcie oznacza także możliwość lepszego wykorzystania potencjału produkcyjnego SECO/WARWICK Corporation, spółki zależnej Seco/ Warwick SA w Stanach Zjednoczonych.

Portfel zamówień Retech Systems LCC na koniec września 2010 roku wynosił 85,2 mln PLN i był znacząco wyższy niż w roku poprzednim.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu