Poznaj zawód rzeczoznawcy

Na antenie TVN Turbo wystartował „Rzeczoznawca” – program telewizyjny przybliżający pracę ubezpieczeniowego rzeczoznawcy samochodowego. Konwencja programu łączy w sobie reportaż z elementami edukacji i rozrywki. Partnerem serii został Link4.

Premierowy odcinek wyemitowano 1 grudnia br. o godzinie 19:00. Widzowie obejrzeli krótki reportaż z oględzin uszkodzonych aut, które prowadził certyfikowany rzeczoznawca. Bohaterem programu był także „strongman” Mariusz Pudzianowski, który co rusz zaskakiwał prowadzącego program Tomasza Olczaka doskonałą znajomością tematyki ubezpieczeniowej. Nie zabrakło także materiału edukacyjnego nt. wybranego rodzaju polisy – na pierwszy ogień poszło OC komunikacyjne.

Ideą serii jest przybliżenie pracy rzeczoznawcy samochodowego oraz edukacja na temat ubezpieczeń. W programie występuje między innymi Andrzej Kanabus, certyfikowany rzeczoznawca pracujący od kilku lat w Link4. Pokazując zawiłości swojego zawodu, jednocześnie sprawdza, co zostało uszkodzone nawet w pozornie niewielkiej stłuczce oraz podpowiada, na co warto zwrócić uwagę podczas oględzin samochodu.

– Z naszych obserwacji wynika, że niektórzy kierowcy nie zawsze wiedzą, na czym polega proces oględzin samochodu po wypadku oraz jaki mają wpływ na proces likwidacji szkody. Postawiliśmy więc na pokazanie realnych sytuacji, z którymi spotykają się nasi pracownicy w codziennej pracy – podkreśla Agata Wiśniewska-Zaleska, dyrektor Departamentu PR w Link4 i dodaje: – Wierzymy, że dzięki „Rzeczoznawcy” właściciele aut dowiedzą się więcej na temat sposobu wyceny szkód w samochodzie oraz na temat samych ubezpieczeń.

Premierowe emisje kolejnych odcinków programu zaplanowano w każdą środę. Pierwsza seria, składająca się z 10 odcinków, gości na antenie TVN Turbo od grudnia do lutego. „Rzeczoznawca” to nowy, autorski format Macieja Samsonowicza. Producentem pierwszej serii jest Media-Profit.

Więcej: www.link.pl, www.link4.pl/blog

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu