Pieniądz elektroniczny lepszy niż papierowy

Przedpłacona karta podarunkowa jest świadczeniem pieniężnym w formie elektronicznego pieniądza, dlatego w prawie podatkowym jest traktowana tak samo jak gotówka. Opinia Ministerstwa Finansów potwierdza stanowisko, że karty przedpłacone otrzymane przez pracownika sfinansowane ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych są zwolnione z podatku dochodowego do wysokości 380 zł w roku podatkowym.

A gdy do podarunkowej karty przedpłaconej dodamy rabaty sięgające nawet 50% i liczne promocje gotówka przestaje być atrakcyjnym rozwiązaniem dla pracodawcy, a przede wszystkim dla pracownika.

Uchwalona 17 lipca 2009 roku Ustawa o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wprowadziła zmiany, dotyczące pracowników korzystających z przedpłaconych kart podarunkowych. Nowelizacja, modyfikując art. 21 ust. 1 pkt 67 Ustawy, objęła zwolnieniem od podatku dochodowego świadczenia pieniężne do wysokości 380 zł rocznie, otrzymywane przez pracownika w związku z finansowaniem działalności socjalnej, ze środków Zakładowego Fundusz Świadczeń Socjalnych. Regulacja dotyczy również środków przekazywanych w formie przedpłaconej karty płatniczej.

Gotówka przestaje być efektywnym kosztowo rozwiązaniem gdy karta podarunkowa oferuje dodatkowe rabaty i promocje. Jest nie tylko nowoczesnym rozwiązaniem, które pozwala pracodawcy na optymalizację wydatków – możliwość skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego do limitowanej kwoty, ale przede wszystkim gwarantuje wartość dodana, czyli mnóstwo unikalnych promocji i ofert specjalnych. Dla przykładu Karcie Podarunkowej Sodexo towarzyszy najbogatszy program promocji dostępny na polskim rynku, dzięki któremu użytkownik otrzymuje rabaty sięgające nawet do 50% w ponad 4 tysiącach sklepów i punktów usługowych w całej Polsce. Tegorocznymi nowościami są unikalni partnerzy promocji: sieć sklepów sportowych Decathlon, markety ze sprzętem elektronicznym Media Markt i Saturn, sklepy dla dzieci SMYK oraz sklepy popularnych odzieżowych marek Top Secret i Troll. Posiadacze Kart Podarunkowych Sodexo otrzymują również dostęp do PromoStrefy, internetowego klubu poszukiwaczy promocji, który umożliwia zakup produktów takich marek jak: Philips, Samsung czy Sony w najkorzystniejszych cenach, a co tydzień wybrany produkt dostępny jest w nim taniej niż w innych, nawet internetowych sklepach!

Karta Podarunkowa Sodexo jest wydawana we współpracy z Bankiem BPH na platformie VISA, co gwarantuje dostęp do 186 tysięcy punktów akceptujących w całej Polsce, a także umożliwia realizację płatności w Internecie oraz wypłatę gotówki z bankomatów. Dużą zaletą tego narzędzia jest możliwość wielokrotnego zasilania karty dowolną kwotą, którą pracownik może przeznaczyć na zakupy w dowolnym punkcie handlowo-usługowym, płacić w Internecie oraz wypłacić gotówkę z bankomatu.

Karta jest nowoczesnym, wygodnym, a przede wszystkim efektywnym kosztowo zarówno dla pracodawcy jak i pracownika rozwiązaniem, które idealnie sprawdzi się w roli świątecznego podarunku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu