Juniper Networks poinformował o przejęciu Altor Networks

Juniper Networks (NYSE: JNPR) poinformował o przejęciu Altor Networks, wiodącego dostawcy technologii bezpieczeństwa systemów zwirtualizowanych, pozwalającej firmom na zabezpieczenie ich wirtualnych środowisk. Przejęcie pozwoli Juniper na umocnienie pozycji w segmencie bezpieczeństwa dzięki rozszerzeniu oferty o zintegrowaną, skalowalną architekturę dla systemów fizycznych i wirtualnych. Koszt przejęcia wyniósł 95 milionów dolarów, przy czym Juniper posiadał już pakiet akcji Altor.

Przejęcie Altor Networks jest następnym etapem partnerstwa strategicznego pomiędzy Altor i Juniper, które wzmocni rolę Juniper na rynku bezpieczeństwa w sektorze enterprise oraz operatorów. W miarę, gdy coraz większa liczba aplikacji firmowych działa na bazie systemów wirtualnych, rosną obawy o bezpieczeństwo serwerów w modelu cloud computing. W odpowiedzi na te problemy Altor opracował jedne z najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych, takie jak wysokowydajny firewall oparty o hypervisor, system detekcji zagrożeń, funkcjonalność kompleksowego monitoringu sieci oraz raportowania. Rozwiązanie Altor umożliwia kontrolę infrastruktury maszyn wirtualnych, dzięki czemu pracownicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo mogą śledzić ruch aplikacji i usług pomiędzy wirtualnymi maszynami.

Technologia wirtualizacji pozwala wielu wirtualnym maszynom pracować w oparciu o pojedynczy fizyczny host, przy czym każda z maszyn współdzieli zasoby sprzętowe w złożonym środowisku. Według najnowszego badania Enterprise Strategy Group (ESG)coraz większa liczba firm posiada wdrożoną technologię wirtualizacji w części swojego centrum danych, a trend ten upowszechnia się.

“Juniper jest bardzo zadowolony z przejęcia. Niezmiernie cieszymy się również z możliwości współpracy z utalentowanym zespołem, który stworzył Altor Networks” – powiedział Mark Bauhaus, executive vice president, general manager, Service Layer Technologies w Juniper Networks. “Ta transakcja pozwoli Juniper umocnić pozycję w segmencie bezpieczeństwa centrów danych oraz cloud, umożliwi również klientom wdrożenie spójnych usług bezpieczeństwa w ramach ich fizycznej i wirtualnej infrastruktury, przy równoczesnym obniżeniu TCO”.

“Dzięki Altor rynek bezpieczeństwa środowisk wirtualnych stał się innowacyjny, wszechstronny  i niezmiernie efektywny” – powiedział Amir Ben-Efraim, CEO i współzałożyciel Altor Networks. “Dziś łączymy siły z Juniper Networks, który podziela naszą wizję bezpieczeństwa centrów danych oraz środowisk cloud. Wraz z Juniperem będziemy dostarczać zintegrowane, wielofunkcyjne rozwiązania bezpieczeństwa VM dla klientów”.

Altor Networks został założony w 2007 roku przez ekspertów w dziedzinie sieci i bezpieczeństwa wiodących dostawców na rynku. Na początku 2010 Juniper Networks wszedł do firmy jako inwestor.

Transakcja została sfinalizowana 6 grudnia 2010.

źródło/autor: Juniper Networks

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu