200 dyskontów Textilmarket

Redan otworzył 200-setny sklep dyskontowej sieci Textilmarket. Otwarty jubileuszowy market znajduje się w Czersku koło Chojnic. Jest to już 10 sklep sieci w województwie pomorskim. 

Nowy sklep  Textilmarket w Czersku mieści się przy ul. Jana Pawła II 1. W jego ofercie, tak jak we wszystkich sklepach tej sieci, znajduje się szeroka gama ubrań i akcesoriów dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Klientami sieci są przede wszystkimi kobiety tzw. „smart wife”, kupujące odzież dla siebie i całej rodziny, ceniące dobrą relację jakości ubrań do ceny. Dostawcami Textilmarket są krajowi producenci i dystrybutorzy często znanych i markowych produktów.

„Docelowo widzimy w Polsce miejsce na 500-600 sklepów sieci Textilmarket. Uzyskujemy bardzo dobre wyniki dzięki niskim kosztom i skali działania. Sieć Textilmarket jest naszą lokomotywą wzrostu w Grupie Redan” – powiedział Piotr Kulawiński, Prezes Zarządu Redan S.A.

Redan systematycznie rozwija sieć dyskontów wykorzystując sprzyjające warunki rynkowe i widząc jeszcze wiele możliwości lokalizacji kolejnych placówek. W ostatnich miesiącach dynamika otwarć istotnie wzrosła, tylko w październiku i listopadzie sieć powiększyła się o 10 nowych placówek. Dynamiczny rozwój sieci odzwierciedla także 20% wzrost sprzedaży w minionych trzech kwartałach br.

Samoobsługowe sklepy sieci Textilmarket zlokalizowane są w małych i średnich miejscowościach w Polsce. Średnia powierzchnia handlowa otwieranych placówek wynosi 222,2 m2, a w zależności od lokalizacji poszczególne placówki mają od 160 do 420 m2. Obecnie całkowita powierzchnia sklepów dyskontowych Textilmarket wynosi 44 436,3 m2.

źródło/autor: Redan

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu