Odlotowe warsztaty w Akademii Nikona z F-16 w akcji

8–9 marca 2011 r. to data, która na stałe zapisze się w pamięci miłośników lotnictwa i fotografii. W te dni Akademia Nikona zaprasza na wyjątkowe warsztaty z fotografii lotniczej, których elementem będzie wizyta w bazie lotniczej, dzięki czemu uczestnicy będą mogli obserwować i fotografować wielozadaniowe samoloty F-16 naprawdę z bliska. Warsztaty dostarczą wiele emocji oraz okazji do zgłębiania tajników fotografii lotniczej pod okiem prowadzącego, znanego pasjonata fotografii i lotnictwa – Sławka „hesji” Krajniewskiego.

Marcowe warsztaty Akademii Nikona z fotografii lotniczej odbędą się podczas bojowych lotów samolotów wielozadaniowych F-16 w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku koło Łodzi – najnowocześniejszej polskiej bazie lotniczej. Dwudniowe warsztaty to przygoda, która oprócz zdobycia wiedzy dotyczącej fotografowania lotnictwa, pozwoli na poczucie klimatu panującego w bazie podczas lotów.

Podczas pierwszego dnia przedstawione zostaną najważniejsze informacje związane z fotografią lotniczą uzupełnione o cały szereg „sztuczek” służących jak najlepszemu przedstawieniu tematu. Poruszone zostaną kwestie typu: jakie cechy powinien posiadać fotograf lotniczy, jaki sprzęt potrzebny jest do robienia zdjęć samolotów oraz gdzie można fotografować lotnictwo. Uczestnicy dowiedzą się także, jak fotografować samoloty znajdujące się na lotnisku oraz w powietrzu. Dodatkową atrakcją warsztatów będzie wirtualna podróż po imprezach lotniczych w najróżniejszych zakątkach Europy, od Atlantyku po Moskwę. Wizyta w bazie, zaplanowana na drugi dzień warsztatów, będzie okazją do spotkań z lotnikami eskadry oraz fotografowania samolotów, w tym chluby polskiego lotnictwa – samolotu F-16. Po zakończeniu fotografowania nie zabraknie czasu na właściwą obróbkę zdjęć i przygotowanie ich do ostatecznej prezentacji.

Warsztaty przeznaczone są dla osób pasjonujących się lotnictwem, znających podstawy fotografowania oraz podstawowe funkcje używanego przez siebie sprzętu fotograficznego. Podczas warsztatów będzie możliwość przetestowania sprzętu marki Nikon.

Więcej informacji na: http://www.akademianikona.pl/warsztaty/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu