Gant pobił rekord sprzedaży mieszkań z 2008 r.

Deweloper pobił swój rekord sprzedażowy z 2008 roku, w którym sprzedał 764 mieszkania. Po 11 miesiącach ma ich już na koncie 835. Zdaniem Zarządu w 2010 r. realna jest sprzedaż ponad 900 lokali netto i niespełna 1 tys. brutto. Uruchomiona dziś sprzedaż mieszkań we wrocławskiej Odrze Tower powinna pomóc w realizacji tych założeń.

W rekordowym dla siebie 2008 roku, Gant Development sprzedał 764 mieszkania. Po 10 miesiącach tegorocznej sprzedaży brakowało mu już zaledwie 10-ciu – do wyrównania rekordu. W listopadzie już poprawił ten wynik o 71, znajdując nabywców na 81 mieszkań. W sumie po 11 miesiącach Gant ma na koncie 835 sprzedanych mieszkań.

– Na pewno, sprzedamy w 2010 r. ponad 900 mieszkań netto i zbliżymy się do 1 tys. lokali jeśli chodzi o sprzedaż brutto. Ostatnie 3 miesiące zawsze są najlepsze. Grudzień, nie rzadko rekordowy. Dodatkowo sprzyjać nam będą: poprawa sytuacji na rynku mieszkaniowym, większa liczba małych mieszkań w ofercie, obawa klientów przed podwyżką VAT-u i podniesieniem limitów na mieszkania z rządową dopłatą od przyszłego roku. Nasza sprzedaż w 2010 r. byłaby wyższa, niestety opóźniła się o 2 miesiące inwestycja we Wrocławiu, a inwestycję w Krakowie przesunęliśmy na początek przyszłego roku – powiedział Karol Antkowiak, Prezes Zarządu Gant Development. Dodał, że Gant coraz większą uwagę będzie przywiązywał do jakości budowanych mieszkań. Znacząca poprawa ma nastąpić zarówno na etapie budowy jak również na etapie posprzedażowym. Klasycznym przykładem „nowej jakości” będzie Odra Tower we Wrocławiu, gdzie sprzedaż lokali rozpoczęła się od wczoraj.

– Włączyliśmy „piąty bieg” i postanowiliśmy już od poniedziałku włączyć ją do oferty. Odra Tower jest naszym najbardziej prestiżowym projektem, który mam nadzieję spełni wysokie oczekiwania mieszkańców, a nam pozwoli na poprawienie dynamiki sprzedaży. – przyznał Karol Antkowiak.

Nowoczesny budynek będzie się składał z 18 kondygnacji naziemnych i jednej kondygnacji podziemnej. Od 3 do 17 piętra zaprojektowano mieszkania 1, 2, 3 i 4 pokojowe, wyposażone w loggie lub tarasy. Metraż lokali wyniesie 36,99-114,87 mkw. Cena za jeden metr będzie się wahać od 6.695 zł do 16.480 zł. W sumie, nowy punktowiec Ganta będzie liczył 243 mieszkania o łącznej powierzchni 13 tys. mkw.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu