Apteki Dbam o Zdrowie odebrały wyróżnienie za działania CSR

Wyróżnienie „Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu” zostało przyznane  przez redakcję tygodnika Gazeta Finansowa. DOZ SA, operator Aptek Dbam o Zdrowie, został doceniony za realizację programów ,,Senior” i ,,dla Mamy i Maleństwa”, mających na celu pomoc w  zakupie leków dla osób najbardziej potrzebujących.

W 2007 roku z inicjatywy farmaceutów  Aptek Dbam o Zdrowie i dzięki zaangażowaniu Polskiej Grupy Farmaceutycznej powstała Fundacja Dbam o Zdrowie. Organizacja postanowiła zmierzyć się z niezauważanym dotąd poważnym problemem społecznym, jakim jest niewykupywanie leków spowodowane trudną sytuacją materialną.

W chwili obecnej, sieć Aptek Dbam o Zdrowie realizuje specjalny program Senior, dla osób powyżej 75 roku życia. Dzięki bezpłatnej, imiennej karcie pacjenci otrzymują 25 proc. dofinansowania na wszystkie leki na receptę dostępne w Aptekach Dbam o Zdrowie.

Kolejna grupa społeczna, dla której zarówno profilaktyka, jak też zakup niezbędnych leków nie zawsze są możliwe, to młode osoby, które właśnie założyły rodzinę. Specjalnie dla kobiet w ciąży i matek dzieci do trzeciego roku życia powstał program „dlla Mamy i Maleństwa”. Osoby, które zapiszą się do programu, otrzymują specjalną kartę uprawniającą do rabatu na ponad 100 produktów.

Cieszymy się, że nasz trud i zaangażowanie zostały docenione. Dziś bez wątpienia nie można prowadzić dużej firmy zapominając o środowisku, w którym funkcjonuje a także o ludziach i miejscach, które ją tworzą. Sukces finansowy powinien iść zawsze w parze z odpowiedzialnością i wrażliwością społeczną – powiedział Piotr Kocman, p.o. prezesa zarządu DOZ SA.

1 października br. Apteki Dbam o Zdrowie rozpoczęły nowy program 60+, którego celem jest umożliwienie pacjentom zakupu leków w atrakcyjnych cenach. Program 60+ adresowany jest do osób powyżej 60. roku życia, które nie chcą przepłacać w aptece. Dzięki bezpłatnej, imiennej karcie, beneficjenci Programu mogą korzystać ze specjalnie dla nich przygotowanej oferty cenowej na prawie 7 tys. leków na receptę. Karta pozwala zaoszczędzić nawet 50 zł miesięcznie.

DOZ SA  jest jednym z największych dostawców usług farmaceutycznych w Polsce. Powstała w 2006 r. apteka internetowa www.doz.pl to największa wirtualna apteka w kraju i portal o tematyce zdrowotnej, obecnie odwiedzany przez ponad 1,7 mln osób miesięcznie. Wiosną bieżącego roku DOZ SA wprowadził także innowacyjna usługę Apteka SMS, dzięki której, po wysłaniu zapytania pod numer telefonu komórkowego 661 004 000, można sprawdzić cenę i  zamówić leki w wybranej placówce.

źródło/autor: DOZ

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu