300 000 zł na szkoły i biblioteki zniszczone w czasie powodzi

300 000 zł na zakup wyposażenia edukacyjnego i komputerowego oraz księgozbiorów dla 35 szkół, przedszkoli i bibliotek dotkniętych tegorocznymi powodziami przekaże Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy. Pomoc trafi łącznie do 17 gmin z województwa dolnośląskiego, lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego oraz świętokrzyskiego.

35 placówek oświatowych zniszczonych przez powódź otrzyma w sumie 148 000 zł na zakup sprzętu edukacyjnego i przybory naukowe, 85 000 zł na zakup sprzętu komputerowego oraz 67 000 zł na odtworzenie zbiorów bibliotecznych. Pomoc, która realizowana jest poprzez udzielanie dotacji, trafi między innymi do placówek oświatowych w gminie Bogatynia, Bochnia, Dębica, Gorzyce, Jasło, Muszyna, Pilzno, Ropa, Rzepiennik Strzyżewski i Rybnik.

– Zdecydowaliśmy się zainaugurować program dotacji dla powodzian, by pomóc w przywróceniu sprawnego funkcjonowania szkolnictwa w poszkodowanych gminach, a także umożliwić uczniom naukę w dogodnych warunkach i dostęp do niezbędnych pomocy naukowych. Analiza nadesłanych wniosków utwierdziła nas w przekonaniu, jak bardzo taka pomoc jest potrzebna, szczególnie w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wierzymy, że w 35 placówkach, które otrzymają wsparcie finansowe dzieci i młodzież szybko odczują zmianę na lepsze – mówi Iwona Murphy, Prezes Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

Program pomocy dla gmin dotkniętych powodzią wpisuje się w misję Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, która od 14 lat prowadzi działalność na rzecz dobra publicznego, między innymi w obszarze edukacji i rozwoju lokalnego. Fundacja prowadzi kompleksowy i największy w Polsce Program Edukacji Finansowej, składający się z licznych inicjatyw edukacyjnych obejmujących ogół społeczeństwa – począwszy od uczniów pierwszych klas szkół podstawowych, na studentach i osobach dorosłych kończąc.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu