W Superjumbo do Waszyngtonu

Loty do Waszyngtonu airbusem A380 z AIR FRANCE będą możliwe codziennie już od 6 czerwca 2011 r. Będzie to druga destynacja w Stanach Zjednoczonych obsługiwana przez ten odrzutowy samolot pasażerski. Z nadejściem lata planowane jest uruchomienie aż pięciu takich połączeń.

Stolica Stanów Zjednoczonych to druga destynacja AIR FRANCE obsługiwana przez airbusa A380. Przez ostatni rok francuskie linie oferowały przeloty tym piętrowym samolotem do Nowego Jorku. W czerwcu 2011 r. zostaną wprowadzone kolejne trzy połączenia dla A380 i z Paryża (Charles de Gaulle) będzie można dostać się również do: Johannesburga, Tokio i Montrealu.

Dzięki A380 AIR FRANCE może usprawnić częstotliwość lotów, ponieważ jeden rejs tym statkiem powietrznym zapewnia pasażerom dwa razy więcej miejsc przy 20-procentowej redukcji kosztów. Główny pokład A380 ma podobną ładowność, co Boeing 777-200, a górny – taką jak Airbus A240-300.

A380 jest obecnie wyposażony w 538 miejsc rozdzielonych między trzy klasy: La Première (pierwszą; z 9 siedzeniami na głównym pokładzie), Business (z 80 miejscami na górnym pokładzie) i Voyageur (ekonomiczną; z 449 miejscami rozdzielonymi pomiędzy oba pokłady). Natomiast latem 2011 r. pasażerowie A380 otrzymają możliwość przelotu klasą Premium Voyageur (38 miejsc). Airbus będzie miał wówczas 9 miejsc w klasie La Première, 80 w klasie Business oraz 389 w klasie Voyageur.

– Waszyngton to trzecia z pięciu destynacji, które będą obsługiwane przez A380 AIR FRANCE z nadejściem lata 2011 w Ameryce Północnej. Fakt ten doskonale ilustruje powodzenie inwestycji naszych linii lotniczych w sieć transatlantycką. A380, bardzo ceniony przez naszych pasażerów, wzmocnił pozycję naszych linii na jednym z najbardziej konkurencyjnych rynków na świecie – mówi Patrick Roux, dyrektor generalny w Air France, odpowiadający za region obu Ameryk.

A380 jest najbardziej przyjaznym dla środowiska statkiem powietrznym – emituje mniej niż 75 gramów dwutlenku węgla na kilometr – i najcichszym statkiem powietrznym w swojej kategorii. Przestrzenna kabina oznacza dla pasażerów duży komfort. Dodatkowo AIR FRANCE wprowadził na pokładzie innowacje w postaci: specjalnego nastrojowego oświetlenia wnętrz, które zmienia się w zależności od różnych etapów lotu, miejsc sprzyjających relaksowi i dobremu samopoczuciu oraz m.in. dużo większych ekranów wideo.

Air France obsługuje połączenia z Waszyngtonem od 1964 roku i obecnie umożliwia tam przelot z Paryża dwa razy dziennie. W USA AIR FRANCE i KLM obsługują 186 lotów pomiędzy Paryżem, Amsterdamem i 13 destynacjami. Loty odbywają się w ramach struktur transatlantyckiego porozumienia podpisanego w maju 2009 pomiędzy AIR FRANCE KLM i Deltą. Zgodnie z warunkami umowy partnerzy wspólnie obsługują trasy transatlantyckie, dzieląc między siebie dochód i koszty.

Rezerwacji lotów oraz kupna biletów można dokonywać od 30 listopada 2010.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu