Stanusch Technologies SA liderem innowacji i rozwoju

Firma Stanusch Technologies otrzymała tytuł Lidera Innowacji i Rozwoju województwa śląskiego w konkursie Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju. Nagrodę przyznano za Wirtualnego Doradcę w kategorii Innowacyjny Produkt. 

Konkurs „Krajowi Liderzy innowacji i Rozwoju – 2010” organizowany jest przez Fundację Innowacji i Rozwoju. Jego celem jest promowanie przedsięwzięć oraz projektów o charakterze innowacyjnym i rozwojowym w różnych obszarach życia gospodarczego i społecznego kraju. Konkurs adresowany jest do przedsiębiorstw, gmin, fundacji, stowarzyszeń i innych organizacji. Nagrody przyznawane są w 16 edycjach regionalnych, a także w edycji krajowej.

Wirtualny Doradca, inaczej zwany wirtualnym asystentem lub chatbotem, to animowana postać umieszczona na internetowej witrynie, która dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji potrafi rozmawiać z użytkownikiem w języku naturalnym. Wirtualny Doradca zastępuje ludzi w działach obsługi klienta oraz służy swoją wiedzą pracownikom i partnerom biznesowym. Chatbot może być wykorzystany m.in. jako operator infolinii (call center, handlowych, BOK, wsparcia technicznego), przewodnik po serwisie i ofercie, czy wirtualny ankieter. Chatboty ewoluują w kierunku zaawansowanych systemów eksperckich, pełniąc rolę  wirtualnych konsultantów medycznych, doradców prawnych i podatkowych itp., które dzięki posiadanej wiedzy mogą zastąpić ekspertów ludzkich w danej dziedzinie, dostarczać rad, zaleceń, stawiać diagnozy, czy ułatwiać podejmowanie decyzji.

W Polsce z wirtualnych doradców spółki Stanuch Technologies korzystają firmy z m.in. sektora handlu internetowego, bankowego, ubezpieczeniowego, energetyki, budownictwa. Przykładem mogą być: Barlinek, Zelmer, Amica, Empik, Energa, Gaspol, Getin Bank, Invest Bank, ING Bank, Telekomunikacja Polska.

źródło/autor: Stanusch Technologies

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu