Śnieg, mróz i… pasja. Już wkrótce V edycja wyścigów Husqvarna Tour

Ponad 400 psów, 300 km trasy, śnieg, sportowa rywalizacja i pełne emocji widowisko – to wszystko już na początku stycznia, w ramach Husqvarna Tour, jednego z najtrudniejszych wyścigów psich zaprzęgów na świecie. Miejsce zawodów – Jakuszyce, nazywane polską Alaską, gwarantuje przeżycie niecodziennej przygody w czarującym, zimowym otoczeniu polskich Karkonoszy…

Wyścigi psich zaprzęgów to niezwykle widowiskowy, pełen pasji i pozytywnych emocji sport. Na starcie Husqvarna Tour 2011 staną najlepsi maszerzy (osoby prowadzące zaprzęg) z całego świata, z ponad 400 psami zaprzęgowymi!  Zawody potrwają cztery dni: od 6 do 9 stycznia 2011r. W tym czasie ekipy, walcząc z mrozem i śniegiem, będą miały do pokonania prawie 300 km trasy.

Maszerzy startują w trzech klasach ze względu na ilość psów w zaprzęgu. W klasie limitowanej na zaprzęg składa się maksymalnie 6 psów, zaś w klasie nielimitowanej od 8 do 10 psów. Trzecią kategorią jest ski-jouring, czyli wyścig narciarzy ciągniętych przez psy.

Historia wyścigów psich zaprzęgów sięga czasów gorączki złota na Alasce. Nie trzeba jednak jechać tak daleko! W Jakuszycach, podczas Husqvarna Tour V, zobaczyć będzie można dziesiątki białych, puszystych malamutów i poczuć klimat niezwykle emocjonującej, fascynującej przygody. Na zawody zapraszamy nie tylko zwolenników sportów zimowych, ale również miłośników psów i wszystkich tych, którzy chcieliby spędzić czas w pięknym miejscu, w nietypowy sposób – bez względu na wiek.

„Dawno temu psy w zaprzęgach spełniały tylko funkcje praktyczne. Były jedynym środkiem transportu ludzi i towaru na arktycznych trasach. Teraz wyścigi psich zaprzęgów to dyscyplina bardzo widowiskowa. Sportowe emocje, psy, które aż rwą się do startu oraz piękny, zimowy krajobraz polskich gór sprawiają, że na skórze pojawia się gęsia skórka -nie tylko z zimna…” – powiedział Andrzej Cieciuch, przedstawiciel firmy Husqvarna, sponsora głównego zawodów.

Sport ten, w odróżnieniu od innych dyscyplin, jest swoistym stylem życia. Maszer nie tylko prowadzi zaprzęg, ale ciągle stawia czoła wyzwaniu jakim jest utrzymanie swoich psów w najlepszej formie. Najważniejszą cechą charakterystyczną dla ducha tej dyscypliny są ludzie i ich najlepsi przyjaciele – psy. W żadnym innym sporcie nie ma tak specyficznego klimatu. Sport ten wręcz urasta do rangi sztuki, w której  największe sukcesy odnosi się, jeśli istnieje silna więź pomiędzy psami i ich właścicielem. Ekipy czerpią niezwykłą radość z możliwości wspólnego ścigania się po zaśnieżonych trasach…

Choć zazwyczaj wyścigi psich zaprzęgów kojarzą się z psami rasy husky, to na starcie zobaczyć będzie można również psy grenlandzkie, samojedy i bardzo przyjacielskie malamuty.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie polegającym na zaprojektowaniu pocztówki wyścigów Husqvarna Tour!

Jeśli masz ciekawe pomysły i jesteś kreatywny ten konkurs jest dla Ciebie! Ukaż atmosferę Husqvarna Tour – jednego z najtrudniejszych europejskich średniodystansowych wyścigów psich zaprzęgów!

Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież szkolną z całej Polski.

Prace w formacie A4 , wykonane dowolną techniką (kredki, farby, flamastry, wyklejanka itp.) należy przesłać do 6 stycznia 2011r. na adres e-mail: mzielinska@compress.com.pl  lub drogą pocztową do Biura Prasowego Husqvarna Tour na adres: Biathlon, Jakuszce 7, 58-580 Szklarska Poręba z dopiskiem „Konkurs-pocztówka”. Podczas wyścigów odbędzie się wystawa nadesłanych projektów, a 9 stycznia podczas ceremonii zakończenia zawodów odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu