RoxCar.pl Masterlease Rally Team z przygodami w 48. Rajdzie Barbórka

48. edycja Rajdu Barbórka przejdzie do historii jako wyjątkowa impreza, pełna zaskakujących rozstrzygnięć. Ostatecznie sensacji jednak nie było, a zasłużone zwycięstwo odniósł Tomasz Kuchar. W dalszej części tabeli wyników było już sporo niespodzianek, choć wydarzenia na trasie sprawiły, iż mogła ona wyglądać całkiem inaczej. W grupie załóg, które zostały pokonane przez problemy znaleźli się reprezentanci RoxCar.pl Masterlease Rally Team, Filip Nivette i Marcin Jastrzębski.

Dwie wizyty w zaspie, awaria dyferencjału i konieczność zatrzymania się przy tablicy SOS to tylko niektóre z przygód, jakich doświadczyli zawodnicy, reprezentujący  barwy firm RoxCar.pl, Masterlease, Nivette – dealer Opel, Chevrolet, Mazda, toru kartingowego N-Gine Grand Prix oraz Lak-Tech – dystrybutora materiałów lakierniczych Nexa Autocolor. Po sześciu oesach Filip Nivette i Marcin Jastrzębski znaleźli się na 19. miejscu w rajdzie i mogli wystartować na słynnej Karowej.

Podczas Kryterium Asów cel RoxCar.pl Masterlease Rally Teamu był tylko jeden: dać jak najwięcej radości licznie zgromadzonym kibicom. Niestety tuż po starcie awarii uległy hamulce i Lancer Evo IX przestawił beczkę, choć efektowny slajd pod wiadukt rozgrzał fanów do czerwoności. Zawodnicy kontynuowali jazdę, ale przebita opona oznaczała powrót na światłach awaryjnych. Filip Nivette i Marcin Jastrzębski zakręcili się jeszcze przy beczce i zostali nagrodzeni gromkimi brawami, które choć trochę osłodziły im przegraną z Panią Karową.

– Nie tak miał wyglądać ten rajd – mówił po zawodach Filip Nivette. – Chociaż nie liczyliśmy na konkretny wynik, to chcieliśmy się sprawdzić w tak mocnej stawce i dać dużo radości kibicom. Po części udało się tylko to drugie, ale mamy nadzieję, że odpracujemy to już na kolejnym rajdzie! Dziękujemy za wsparcie firmom RoxCar.pl, Masterlease, Nivette – dealer Opel, Chevrolet, Mazda, torowi kartingowemu N-Gine Grand Prix oraz Lak-Tech – dystrybutorowi materiałów lakierniczych Nexa Autocolor – dodał kierowca RoxCar.pl Masterlease Rally Team.

Barw firmy Nivette – dealera Opla, Chevroleta i Mazdy bronili również Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur w Citroënie Xsara WRC. W ich przypadku wynik zszedł zdecydowanie na drugi plan, zawodnicy zrobili jednak użytek z auta WRC, przez całe zawody bawiąc kibiców efektownymi slajdami. Wielkim finałem był ich występ w Kryterium Asów, a jadąca bokami Xsara WRC z pewnością na długo zapadnie w pamięć licznie zgromadzonych fanów.

źródło/autor: RoxCar.pl Masterlease Rally Team

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu