Nowe oblicze odpowiedzialności w biznesie

Chcesz wiedzieć czym jest odpowiedzialny łańcuch dostaw? Szukasz informacji o greenwashingu? Zapraszamy do nas! 7 grudnia rusza nowa, bardziej funkcjonalna wersja portalu www.odpowiedzialnybiznes.pl. Odmieniona szata graficzna, nowe użyteczności, łatwiejsza nawigacja, bezpośrednie połączenie z mediami społecznościowymi – to tylko niektóre z udogodnień, które czekają na wszystkich internautów zainteresowanych tematyką społecznej odpowiedzialności biznesu.

– Bardzo cieszy nas wzrost zainteresowania tematyką CSR. To właśnie skłoniło nas do stworzenia nowego, jeszcze bardziej funkcjonalnego portalu, dzięki któremu dostęp do informacji o odpowiedzialnym biznesie będzie łatwiejszy – zapewnia Mirella Panek-Owsiańska, Prezes Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Pierwszą istotną zmianą jest pogrupowanie informacji na stronie głównej w pięć działów odzwierciedlających główne obszary działalności firm w zakresie CSR – rynek, społeczeństwo, środowisko, miejsce pracy oraz zarządzanie i raportowanie. Podział ten pozwala na szybkie i sprawne odnalezienie informacji. Wszystkie wiadomości można komentować, a komentarze pojawiają się zarówno na stronie jak i na portalu Facebook. Internauci mogą również udostępniać ciekawe wiadomości bezpośrednio na Facebooku, Blipie i Twitterze.

Chcieliśmy wyjść naprzeciw rewolucji Web 2.0 i stworzyliśmy bardziej interaktywny i przyjazny użytkownikowi portal, na którym internauci znajdą multimedialne formy przekazu, jak choćby klipy wideo – powiedziała Karolina Szlasa, Koordynatorka ds. promocji i portalu. Natomiast rozwój i popularność mediów społecznościowych, również w obszarze CSR, zainspirował nas do zintegrowania portalu z Facebookiem i Blipem.

Nowością jest wyszukiwarka dobrych praktyk CSR, dzięki której każdy może znaleźć konkretne przykłady odpowiedzialnych działań firm. Dobre praktyki CSR to realne działania i projekty przedsiębiorstw, które znalazły się w dotychczas opublikowanych raportach FOB „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”

Dla osób poszukujących wiedzy z zakresu CSR szczególnie przydatna może okazać się Baza Wiedzy, gdzie w jasny i przystępny sposób zostały wytłumaczone różne pojęcia i zagadnienia z tej dziedziny, zamieszczane są artykuły eksperckie oraz badania zagraniczne i polskie. Nowością jest również galeria, w której będą umieszczane aktualne zdjęcia z różnych wydarzeń zrealizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz zakładka z filmami wideo z ciekawymi wywiadami, debatami oraz poradami praktyków.

Szata graficzna nowego portalu jest spójna z identyfikacją wizualną Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Na stronie będzie można znaleźć dotychczasowe informacje na temat samej organizacji, jej misji, działalności i aktualnie realizowanych projektów.

Strona dostępna jest również w wersji dla niedowidzących, a jej skrót w języku angielskim.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu