Elektroniczne biurko w MZA

Wrocławska firma MIS SA dostarczy oprogramowanie do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. Już w przyszłym roku stołeczne MZA będzie się posługiwać Systemem Elektronicznego Obiegu Dokumentów.

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie inwestują nie tylko w nowe niskopodłogowe autobusy, opisywane szeroko w mediach. Rozwój firmy to także inwestycje w narzędzia IT. Miejskie Zakłady Autobusowe podpisały umowę z wrocławską firmą MIS SA, która specjalizuje się w tworzeniu kompleksowych rozwiązań wspierających funkcjonowanie firm i instytucji. W ciągu 8 miesięcy informatyczna spółka z Wrocławia dostarczy stołecznemu przewoźnikowi System Elektronicznego Obiegu Dokumentów. – Będzie się nim posługiwało około 400 pracowników MZA – informuje Adam Lasota, dyrektor sprzedaży MIS SA. – Narzędzie IT spowoduje, że w firmie przestaną być potrzebne papierowe wersje dokumentów. Załoga będzie pracować wyłącznie na jednej elektronicznej wersji danego pisma, a stan zaawansowania rozpatrywanej sprawy będzie widoczny w systemie na bieżąco – wyjaśnia. Skanowane i wprowadzane do systemu będą wszystkie dokumenty papierowe, wpływające do warszawskiego MZA.

– Elektroniczne biurko spowoduje, że Miejskie Zakłady Autobusowe będą działać nie tylko efektywnie, lepiej wykorzystując czas, ale i ekologicznie, oszczędzając papier i energię – podkreśla Marcel Kasprzak, prezes MIS SA.

Aplikacja misPartner21, która zostanie wdrożona w MZA, będzie oparta na platformie Lotus Notes.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu