Szczęśliwa trzynastka dla Grupy PTWP SA

Grupa PTWP SA, w ramach której funkcjonują m.in. portale biznesowe www.wnp.pl, www.rynekzdrowia.pl, www.portalspozywczy.pl, www.dlahandlu.pl, www.rynekaptek.pl, www.portalsamorzadowy.pl, odnotowała we wrześniu największy awans ze wszystkich czołowych wydawców sklasyfikowanych w rankingu dwudziestu najpopularniejszych witryn tematycznych w kategorii „Biznes – Finanse – Prawo” w badaniu Megapanel PBI/Gemius. Wzrosła również liczba użytkowników portali należących do katowickiej spółki – w stosunku do wyników z poprzedniego zestawienia, przybyło ich aż o 11 proc.

Przypływ ponad 100 tys. nowych użytkowników w przeciągu miesiąca to powód największego awansu wśród dwudziestu czołowych polskich wydawców serwisów tematycznych, jaki zanotowała Grupa PTWP SA. W ramach badania zrealizowanego przez PBI Sp. z o.o. i firmę badawczą Gemius SA, w rankingu najpopularniejszych witryn tematycznych w kategorii „Biznes – Finanse – Prawo” za miesiąc wrzesień, Grupa PTWP SA przesunęła się na trzynaste miejsce, poprawiając swoją pozycję w stosunku do poprzedniego badania aż o pięć pozycji.

– Konsekwentnie umacniamy swoją pozycję na rynku portali biznesowych, kładziemy nacisk na innowacyjność i rozwiązania, które ułatwiają korzystanie z bogatych zasobów portali. Stale też rozwijamy swoją ofertę, która trafia do coraz szerszego grona odbiorców. Jestem pewien, że zrealizowane ostatnio przez nas inwestycje, jak na przykład zakup portali www.gieldarolna.pl i www.farmer.pl, będą miały odzwierciedlenie w listopadowym rankingu. Nasze wewnętrzne statystyki już pokazują, że dla portalusamorzadowego.pl był to wręcz rekordowy miesiąc – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP SA.

Według statystyk Google Analitycs w listopadzie br. portale należące do Grupy PTWP SA zanotowały ponad 6 milionów odsłon. Wpływ na to miały w dużej mierze nowo zakupione portale www.giełdarolna.pl i www.farmer.pl, które poszerzyły dotychczasowe portfolio firmy i umożliwiły dotarcie do branży rolniczej.

Komentarze największych ekspertów branżowych, specjalistyczne analizy, a także aktualne notowania i multimedia to główne atuty serwisów o tematyce biznesowej należących do Grupy PTWP SA. Większość z nich umożliwia również użytkownikom wymianę poglądów i opinii na tematy kluczowe dla danej branży w oparciu o porady specjalistów.

Wydawcą portali www.wnp.pl, www.rynekzdrowia.pl, www.portalspozywczy.pl, www.dlahandlu.pl, www.rynekaptek.pl, www.portalsamorzadowy oraz www.gieldarolna.pl i www.farmer.pl jest PTWP-ONLINE Sp. z o.o. Firma angażuje się przede wszystkim w specjalistyczne projekty informacyjno-publicystyczne, kładąc nacisk na fachowy i merytoryczny przekaz dla profesjonalistów. Obecnie spółka koncentruje uwagę na pięciu obszarach tematycznych: przemysł i gospodarka (wnp.pl), FMCG i handel (portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl), medycyna i zdrowie (rynekzdrowia.pl, rynekaptek.pl), a także informacje samorządowe (portalsamorzodowy.pl) oraz rolnictwo (gieldarolna.pl, farmer.pl).

Grupa PTWP SA jest notowana w rankingu dwudziestu najpopularniejszych witryn tematycznych w kategorii „Biznes – Finanse – Prawo” od października 2008 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu