Renowacje w kamienicy„Rynek 50” we Wrocławiu

Griffin Real Estate – deweloper działający na rynku luksusowych nieruchomości mieszkaniowych – uzyskał pozwolenie na przebudowę frontowej elewacji inwestycji „Rynek 50” we Wrocławiu. Zmiany obejmą zarówno wejścia do części, gdzie znajdują się apartamenty, jak i do Empiku oraz renowację fasady wraz z odtworzeniem dawnych płaskorzeźb. Celem jest przywrócenie budynkowi przedwojennego wyglądu. Prace przeprowadzone zostaną wiosną 2011 roku.

Kamienica znajdująca się przy wrocławskim Rynku pod numerem 50 powstała w pierwszej dekadzie XX wieku według projektu biura architektonicznego „Schlesinger & Benedict”. Znajdowały się w niej m.in. Dom Handlowy Hünert, restauracja i zakład fotograficzny, a później jeden z pierwszych polskich domów mody – Moda Polska. Obecnie budynek  za sprawą działań firmy Griffin Real Estate, która przeprowadziła jego rewitalizację  pełni funkcję kameralnego apartamentowca „Rynek 50”. W części usługowej znajduje się natomiast popularny salon Empik.

Wiosną 2010 na terenie inwestycji przeprowadzone zostaną prace, mające na celu przywrócenie kamienicy przedwojennego wyglądu. Będzie to dopełnienie wcześniejszego procesu renowacji. Deweloper usunie z fasady wtórne elementy, natomiast odtworzone zostaną płaskorzeźby dekoracyjne na górnych fragmentach skrajnych lizen. Ponadto  w trosce o komfort lokatorów i ich gości  planowane jest usunięcie schodka przed drzwiami wejściowymi. Samo wejście  po zakończeniu prac  zostanie szczególnie zaakcentowane za pomocą rozwiniętego dywanu oraz ustawionych po obu stronach drzwi efektownych, wysokich donic.

„Proces rewitalizacji obiektu zabytkowego przebiega często wieloetapowo, a powodem jest konieczność licznych konsultacji oraz uzyskania pozwoleń na rozpoczęcie prac. „Rynek 50” to połączenie wspaniałej architektury, luksusu oraz doskonałej lokalizacji. Dlatego, wiosną zamierzamy nie tylko odtworzyć kolejne elementy pierwotnej fasady, ale również podkreślić prestiżowy charakter naszej wrocławskiej inwestycji za pomocą elementów dekoracyjnych, takich jak: dywan czy wysokie donice” – powiedziała Patrycja Kwiatkowska, dyrektor zarządzający Griffin Real Estate.

„Rynek 50” we Wrocławiu to 11 apartamentów – jedno i dwupoziomowych – o powierzchni od 78 do 169 m2. Oprócz luksusowych mieszkań wykończonych „pod klucz”, Griffin Real Estate gwarantuje swoim klientom szeroki pakiet usług concierge, co stanowi nowość w ofercie polskich nieruchomości ekskluzywnych. Obecnie cena za 1 m² lokalu zaczyna się od 18.500 zł brutto.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu