Powstało międzynarodowe centrum Cloud Business Unit

Firma Panda Security otworzyła w USA nowe międzynarodowe centrum Cloud Business Unit, które zajmie się rozwojem produktów opartych na technologii cloud computing. Przychody ze sprzedaży tych produktów do końca 2011 roku mają przekroczyć 20 proc. światowych wpływów firmy. 

Panda Security, lider w dziedzinie zabezpieczeń działających w modelu Cloud Security, ogłosiła utworzenie nowej jednostki organizacyjnej Cloud Business Unit. Ma się ona skoncentrować na dalszym przyspieszaniu światowego rozwoju usług bezpieczeństwa opartych na modelu cloud computing dla klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) oraz sprzedawców VAR (value-added reseller). Nowy oddział startuje bazując na silnym impecie Panda Cloud Antivirus – najszybciej rozwijającej się usługi bezpieczeństwa w modelu cloud na świecie, która przekroczyła 15 mln pobrań w pierwszym roku obecności na rynku. Grupa skupi się również na rozwijaniu rynku i ekspansji produktów z linii Panda Cloud Protection, m.in. Panda Cloud Office Protection, Panda Cloud Email Protection oraz Panda Cloud Internet Protection dla małych i średnich firm.

Zlokalizowany w Menlo Park w Kalifornii Cloud Business Unit początkowo skupi się na rynku amerykańskim. Nowy oddział będzie ściśle współpracował ze spółką Panda Security USA, zlokalizowaną w Orlando na Florydzie, wspomagając stałą ekspansję firmy w Stanach Zjednoczonych.

Linia produktów Panda Cloud Protection (www.pspolska.pl/cloud), która zapewnia ochronę stacji roboczych, serwerów plików, oraz komunikacji pomiędzy siecią lokalną a internetem (m.in. ochrona poczty, filtrowanie ruchu HTTP/HTTPS, FTP, IM) rozwija się w tempie znacznie przekraczającym średnie dla branży tempo wzrostu usług opartych na technologii cloud computing. W ciągu zeszłego roku przychody ze sprzedaży tych produktów wzrosły o 65 proc. i stanowią teraz 15 proc. całkowitych światowych wpływów firmy. Panda Security przewiduje, że do końca 2011 roku ten odsetek przekroczy 20 proc. Dla porównania wzrost przychodów w obszarze SaaS dla branży ogółem stanowił tylko 10 proc. całkowitych wpływów z usług bezpieczeństwa w 2009 roku. Według prognoz firmy badawczej Infonetics odsetek ten nie przekroczy 20 proc. do 2014 roku.

„Małe i średnie przedsiębiorstwa szukają rozwiązań zabezpieczających, które będą chronić je przed ponad 55 tys. nowych zagrożeń tworzonych każdego dnia, nie spowalniających pracy systemów oraz łatwych w utrzymaniu” – powiedział Maciej Sobianek, ekspert ds. bezpieczeństwa Panda Security Polska. „Rozwiązania Panda Security oparte na modelu cloud computing zostały zaprojektowane tak, by spełniały zarówno potrzeby MSP, jak i naszych partnerów dystrybucyjnych, którzy świadczą im usługi. Światowej klasy zespół, który stworzyliśmy w Dolinie Krzemowej, w połączeniu z naszą agresywną strategią wejścia na rynek, stawiają Pandę w dogodnej pozycji do wykorzystania możliwości rozwoju jakie daje przetwarzanie w „chmurze” – dodaje Sobianek.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu