Oddaj stary telefon Świętemu Mikołajowi

Fundacja Świętego Mikołaja – od ponad 11 lat wspierająca m.in. rodzinne domy dziecka, rodziny zastępcze, uzdolnioną młodzież oraz mamy na rynku pracy – we współpracy z Fundacją „Dzieciom w Potrzebie” rozpoczęła akcję zbiórki starego sprzętu telefonicznego. Dzięki zebranym zużytym telefonom komórkowym fundacje pozyskają środki na kontynuowanie i rozwój swoich programów pomocy społecznej.

Stare, nikomu niepotrzebne telefony komórkowe zazwyczaj chowamy głęboko na dnie szuflady. Najnowsza akcja fundacji pokazuje, że zużyty sprzęt telefoniczny może pomóc w spełnianiu marzeń wielu dzieci i dorosłych.

Każdy, kto chce wesprzeć akcję, może przynieść swój stary telefon do biura Fundacji Świętego Mikołaja, zostawić go w jednym ze specjalnych pojemników (lista punktów zbiórki znajduje się na www.zbiorkatelefonow.pl) lub przesłać pocztą na adres Fundacji – ul. Marszałkowska 87 lok.5 w Warszawie. Warto także wesprzeć akcję, organizując zbiórkę w swoim miejscu pracy.

Wszystkie zebrane podczas akcji telefony, zostaną przekazane firmie recyklingowej, która zutylizuje sprzęt i przekaże uzyskane w ten sposób pieniądze organizatorom. Pozyskane środki pozwolą Fundacji Świętego Mikołaja na wsparcie prowadzonych programów społecznych: „Solidarni”, „Grunt to rodzina” czy „Mama w pracy”, zaś Fundacji „Dzieciom w Potrzebie” na organizację turnusów terapeutycznych i zdrowotnych w ośrodku Górska Przystań w Lipnicy Wielkiej na Orawie.

„Dzięki funduszom uzyskanym ze zbiórki starego sprzętu telefonicznego będziemy mogli jeszcze prężniej rozwijać nasze działania na rzecz pomocy zdolnym, ale ubogim uczniom, rodzinnym domom dziecka oraz matkom na rynku pracy” – podkreśla Joanna Paciorek, wiceprezes Fundacji Świętego Mikołaja. „Do wsparcia naszej akcji zachęcamy wszystkich zainteresowanych. Poinformujcie swoich znajomych i rodzinę, zorganizujcie zbiórkę starych telefonów w miejscu pracy, rozpowszechnijcie informacje o akcji w swoim środowisku. Wystarczy tak niewiele, by pomóc tym najbardziej potrzebującym” – dodaje.

Ponadto, Fundacja planuje rozmieszczenie kolejnych specjalnych pojemników w różnych miastach Polski, aby zaangażować i umożliwić przyłączenie się do akcji wszystkim chętnym.

Więcej szczegółów na temat akcji znajduje się na stronie www.zbiorkatelefonow.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu