Integer.pl Krajowym Liderem Innowacji i Rozwoju w województwie małopolskim

Integer.pl – lider na rynku przesyłek bezadresowych i adresowych, notowany na warszawskiej GPW od 2007 roku – został nagrodzony w regionalnej edycji konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju – 2010”. Spółka została laureatem w kategorii Innowacyjna Firma w województwie małopolskim za automatyzację głównej sortowni korespondencji oraz program lojalnościowy EkoInPost, zaś w kategorii Innowacyjna Usługa – za Paczkomaty 24/7.

Konkurs „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju” – od 3 lat organizowany przez Fundację Innowacji i Rozwoju – ma charakter otwarty. Mogą w nim brać udział przedsiębiorcy (w trzech kategoriach – firmy małe, średnie i duże), gminy, organizacje oraz podmioty, takie jak fundacje czy stowarzyszenia. Ideą rankingu jest identyfikowanie oraz promocja inicjatyw społecznych, gospodarczych i biznesowych o innowacyjnym czy rozwojowym charakterze. Rekordowa liczba zgłoszeń – dotyczących wielu nowatorskich rozwiązań wprowadzanych przez przedsiębiorstwa na polski rynek – świadczy o dużym zainteresowaniu tego typu projektami.

Spółki, które zgłosiły się do konkursu w sektorze „Firmy Duże” oceniane były w trzech kategoriach: Innowacyjna Firma, Innowacyjny Produkt oraz Innowacyjna Usługa. Poza edycją regionalną rankingu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju 2010” – której rozstrzygnięcie miało miejsce 1 grudnia 2010 roku – firmy oceniane będą jeszcze w turze ogólnopolskiej.

„Zwycięstwo w małopolskiej edycji konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju 2010” to dla nas bardzo ważny sygnał, że kierunek rozwoju, który obraliśmy jest pozytywnie oceniany przez rynek oraz otoczenie biznesowe. Staramy się, aby wszystkie nasze rozwiązania miały innowacyjny charakter i cechowały się najwyższą jakością. Jesteśmy przekonani, że wzmocnienie podstawowej działalności operacyjnej InPost, dzięki automatyzacji głównej sortowni korespondencji, kontynuacja programu lojalnościowego EkoInPost czy wdrożenie na rynek rewolucyjnej usługi pocztowo-kurierskiej jaką są Paczkomaty 24/7 znajdą szerokie uznanie wśród klientów z całej Polski” – powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu Integer.pl.

W październiku 2010 roku Integer.pl otrzymał tytuł „Marka Wysokiej Reputacji” w 3. edycji prestiżowego badania PremiumBrand dla spółek giełdowych. Spółka znalazła się w elitarnym gronie najbardziej popularnych i cenionych przez inwestorów instytucjonalnych podmiotów działających na rynku kapitałowym. Badanie zostało przeprowadzone przez instytut badawczy SMG/KRC przy współpracy z Centrum im. Adama Smitha.

Dynamiczny rozwój Grupy oraz rosnącą wartość giełdową spółki doceniają krajowe i międzynarodowe instytucje. W czerwcu 2010 Integer.pl znalazł się w gronie małopolskich Gepardów Biznesu – rankingu Instytutu Lokalnego Biznesu oraz Wywiadowni Handlowej InfoCredit. O wyróżnieniu zadecydowała wysoka dynamika przychodów i zysku netto spółki w latach 2006-2008. Również w czerwcu 2010 Integer.pl został nagrodzony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w konkursie Efektywny przedsiębiorca/firma. Spółkę doceniono za największą skuteczność w wykorzystywaniu wsparcia finansowego, pozyskanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2004-2006 oraz 2007-2013.

Ponadto, w maju 2010 roku Integer.pl dołączył do Pereł Polskiej Giełdy – zestawienia najbardziej wartościowych spółek na warszawskiej GPW, przygotowanego przez Gazetę Giełdy „Parkiet”. Firma uplasowała się na 79. pozycji z 348. O jej miejscu w rankingu zadecydowały dobre wyniki finansowe w latach 2007-2009 (przychody, zysk, rentowność kapitału, stopa zmiany kapitalizacji), wartość rynkowa oraz dynamiczny wzrost cen akcji spółki.

Sukces spółek z Grupy Integer.pl jest efektem elastycznego podejścia do prowadzonego biznesu oraz odważnych i szybkich decyzji w zależności od zmieniających się warunków rynkowych. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz niespotykanych na krajowym rynku rozwiązań, Grupa skutecznie zmienia wizerunek polskiej branży pocztowo-kurierskiej. Aktywna polityka biznesowa i dobre wyniki finansowe stanowią fundament dla dynamicznego wzrostu wartości przedsiębiorstwa w kolejnych latach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu