8,2 mln zł przychodów POLTRONIC S.A. na koniec października br.

Poltronic S.A. – jeden z wiodących importerów i dystrybutorów w branży elektronicznej i elektrotechnicznej notowany na NewConnect – w październiku 2010 r. wypracował ponad 1,19 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o 170% w stosunku do października w 2009 roku, w wydzielonej części przedsiębiorstwa.

Jednocześnie przychody po dziesięciu miesiącach br. wyniosły ponad 8,2 mln zł, co oznacza wzrost o 157% w odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, dane porównawcze dotyczą Poltronic S.A. i wydzielonej części przedsiębiorstwa poprzednika S.A.

-„W październiku skupiliśmy naszą działalność na wprowadzeniu nowych produktów do oferty przedsiębiorstwa. Wprowadziliśmy m.in. nowe żarówki typu LED oraz nowy rodzaj akumulatorów żelowych. Jednocześnie pracujemy nad kolejnymi produktami, których dystrybucja wpłynie na wzrost przychodów. Po dziesięciu miesiącach br. zwiększyliśmy przychody firmy o kolejny milion złotych. Dzięki m.in. wpływom z emisji akcji jesteśmy w stanie cały czas zwiększać wolumeny kolejnych zamówień. Obecnie przygotowujemy się już do ostatniego miesiąca sprzedaży w tym roku. Z historycznego punktu widzenia, zarówno okres przepadający na koniec roku bieżącego jak i na początek kolejnego wypadają bardzo atrakcyjnie pod względem notowanych wielkości sprzedaży.” – mówi Piotr Chrobak, Prezes Zarządu Poltronic S.A.

Poltronic S.A. jest notowany na rynku NewConnect od 1 października 2010. Debiut poprzedziła prywatna emisja akcji, z której Poltronic S.A. pozyskał 1,5 mln złotych. Środki zostały zainwestowane w majątek obrotowy, zwiększając asortyment i dostępność towarów.

Poltronic S.A. jest importerem towarów z Azji, m.in. za pośrednictwem powiązanego podmiotu Chengdi Trade Co. Ltd. w Shenzhen (Chiny), w którym Poltronic S.A. posiada 100% udziałów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu