Planujesz zakup samochodu? Skorzystaj z serwisu chcekupicauto.pl

To jedyna w skali Europy witryna, która w jednym miejscu gromadzi wszystkie informacje na temat samochodów używanych. Jest nie tylko bazą danych, ale również unikalną platformą doradczą.

Serwis chcekupicauto.pl to pierwsza w Europie bezpłatna platforma doradcza dla osób planujących zakup używanego samochodu. W bazie danych systemu zarejestrowanych jest blisko 28 tysięcy aut, wyprodukowanych po 1993 roku.

System doradczy typuje samochody na podstawie określonych przez użytkownika kryteriów, jak cena, osiągi, awaryjność, wiek pojazdu, bezpieczeństwo i koszt eksploatacji. Algorytm wybiera nie tylko markę i model auta, proponuje również konkretną wersję silnikową i rocznik samochodu.

Wspólne przedsięwzięcie portalu chcekupicauto.pl oraz Wirtualnej Polski, ma przede wszystkim na celu pomoc internautom, którzy na rynku wtórnym poszukują dla siebie wymarzonego auta. Jakie wybrać, by później nie żałować? Jak uchronić się przed nieuczciwymi handlarzami, notorycznie cofającymi liczniki? Czy warto dopłacać do wyposażenia? W tym serwisie można znaleźć rzetelne odpowiedzi na setki tego typu pytań. Powstał właśnie po to, by rozwiać wszelkie wątpliwości użytkowników – wyjaśnia Marek Wieliński, Koordynator Serwisu Moto.wp.pl.

Internauta otrzymuje pełny raport na temat wybranego samochodu: symulację kosztów eksploatacji, informacje o najczęstszych usterkach, bezpieczeństwie, a nawet pojemności bagażnika. Witryna w zależności od modelu, rodzaju zasilania i przebiegu, wylicza realne koszty użytkowania auta oraz zużycie paliwa. System przeprowadza także kalkulację, czy opłacalna jest inwestycja w instalację gazową, a także ostrzega przed jej zastosowaniem w samochodach, których przebieg wskazuje na znaczne wyeksploatowanie silnika.

Na stronie chcekupicauto.pl można też znaleźć informacje o średniej rynkowej cenie auta i przebiegu dla danej wersji i rocznika. Są także wyniki crash testów, przeprowadzonych przez Euro NCAP, galerie zdjęć oraz pełny opis marki i wybranego modelu uwzględniające poszczególne roczniki, wersje silników i układów napędowych oraz nadwozia.

Skupiliśmy się na samochodach używanych, bo to one zdecydowanie dominują i będą w najbliższych latach dominować na rynku. Brakowało serwisu, który prezentowałby rzetelne i fachowe opisy typowych usterek, a na podstawie kryteriów podanych przez użytkownika proponowałby mu konkretne auto – dodaje Marek Michałkiewicz, jeden z twórców serwisu chcekupicauto.pl.

W Polsce zarejestrowanych jest obecnie około 15 milionów samochodów osobowych, każdego roku z zagranicy sprowadzany jest kolejny milion aut. Jak informuje instytut badania opinii społecznej TNS OBOP, co jedenasty Polak (9%) planował w tym roku zakup samochodu, a 86% (3 mln) z nich zamierzało kupić pojazd używany.

http://chcekupicauto.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu