Przejdź do treści

Opakowania, broszury i ulotki, czyli druk marketingowy i biznesowy na życzenie

Cyfrowy druk produkcyjny szturmem zdobywa obszary zarezerwowane dotychczas dla offsetu. Wynika to głównie z powodu jego niższych kosztów eksploatacyjnych przy niższych nakładach oraz skróceniu czasu oczekiwania na finalny produkt. Koszt średnio- i niskonakładowego druku cyfrowego są też często niższe od kosztów offsetu. Zastosowanie techniki cyfrowej umożliwia poza tym wykonywanie zadań przekraczających możliwości druku offsetowego, takich jak druk z użyciem danych zmiennych. To wszystko powoduje, że studia poligraficzne i większe firmy coraz częściej inwestują dobry sprzęt do produkcji cyfrowej. 

Najbardziej popularnymi materiałami marketingowymi są ciągle broszury i ulotki. Muszą mieć one przy tym wyjątkową jakość – dokładność i dobre wykończenie czy też uszlachetnienie. Seria bizhub PRESS oferuje zbliżoną do offsetu jakość druku i wyraźną reprodukcję elementów graficznych. Z kolei zróżnicowane możliwości wykańczania, takie jak zszywanie broszurowe czy wykonywanie opraw klejonych, umożliwiają wykonanie ich w zgodzie z różnymi oczekiwaniami klientów. Mając na uwadze, że coraz więcej firm rezygnuje z hurtowego drukowania ulotek i woli koncentrować się na krótkich seriach w niewielkich dedykowanych konkretnej grupie nakładach – druk cyfrowy zyskuje coraz większą popularność. 

Z roku na rok rośnie popyt na druk z użyciem danych zmiennych, np. zróżnicowanych adresatów z bazy danych klientów; coraz częściej też klientom zlecającym takie prace zależy na czasie. Druk cyfrowy sprawdza się również lepiej przy drukowaniu zaproszeń na prezentacje produktów i inne wydarzenia marketingowe, ponieważ bez problemu obsługuje zmienne informacje, takie jak daty i lokalizacje, co umożliwia dostosowanie zaproszeń do różnych grup adresatów. Także rosnące zapotrzebowanie na żywe kolory i atrakcyjne wizualnie reprodukcje fotografii sprawiają, że seria PRESS znajdzie wielu odbiorców, którzy często wykonują takie prace.

Wydruki transpromo to ogłoszenia reklamowe i wiadomości, zamieszczane na fakturach czy wyciągach z kart kredytowych. W porównaniu z tradycyjną metodą dołączania oddzielnych materiałów reklamowych w tej samej kopercie – transpromo to nowa i zaawansowana forma reklamowa, w ramach której ogłoszenia drukowane są bezpośrednio na fakturze lub wyciągu bankowym. Reklamy transpromo zamieszczane na wyciągach z kart kredytowych mogą być dostosowane do potrzeb poszczególnych klientów i uwzględniać ich miejsce zamieszkania, gusta określone na podstawie dotychczasowych zakupów oraz produkty i usługi, które odpowiadają ich stylowi życia. Dzięki technice transpromo reklamy drukowane są na odwrotnej stronie faktury lub wyciągu, a nie na oddzielnych ulotkach, jak to ma miejsce w przypadku druku offsetowego. Umożliwia to nie tylko obniżenie kosztów, ale dostosowanie korespondencji do gustów każdego z adresatów.

Systemy cyfrowego druku produkcyjnego można również wykorzystywać do krótkoseryjnego  drukowania opakowań. Seria bizhub PRESS to pierwszy system w swojej klasie, który umożliwia drukowanie na papierze o gramaturze do 350 g/m2 i tworzenie doskonałych wydruków o rozdzielczości 1200 dpi na trwałych opakowaniach. Ponieważ cyfrowy druk produkcyjny umożliwia wykorzystanie zalet krótkoseryjnego druku na żądanie oraz druku z użyciem danych zmiennych, na opakowaniach można drukować zarówno numery partii, jak i daty.

Pocztówki i wizytówki tradycyjnie drukuje się techniką offsetową na grubym papierze. Pomimo niewielkich rozmiarów materiał ten wymaga wysokiej jakości i właśnie dlatego od dawna był domeną druku offsetowego. Nowa seria bizhub PRESS oferuje doskonałe rozwiązanie w tym zakresie: naturalny połysk przypominający offset na papierze o wysokiej gramaturze. Uwzględniając szybkość automatycznego drukowania w trybie dwustronnym i wyjątkowo niskie koszty tworzenia krótkich serii – bizhub PRESS staje się doskonałą odpowiedzią w zakresie tego rodzaju druku.  

Materiały dla uczestników szkolenia, prezentacje dla akcjonariuszy podczas walnego zgromadzenia, opakowania ulubionego kremu, faktury czy wizytówki – wszystko to można wydrukować dzięki jednemu urządzeniu! Seria PRESS od Konica Minolta to systemy, które w gamie urządzeń do druku cyfrowego nie mają sobie równych, a w dodatku depczą po piętach systemom offsetowym, jeśli chodzi o jakość. Mają jeszcze jeden plus – można drukować na nich w nakładach niskich, średnich i na żądanie. Klient nie jest wobec tego uwiązany konkretną liczbą  sztuk zamówienia… i zawsze druk mu się kalkuluje!