Luksus na wyspie w Mikołajkach

Inpro S.A. z Gdańska, wybuduje w samym sercu Mazur, luksusowy czterogwiazdkowy condohotel z 89 apartamentami i mariną jachtową. To unikalna inwestycja w skali kraju ze względu na starannie wyselekcjonowaną lokalizację oraz wysoki standard wykonania.

Budowa hotelu apartamentowego rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zakończy w 2013. Condohotel w Mikołajkach to kolejna, tak ekskluzywna inwestycja trójmiejskiego dewelopera. Pierwszą jest Dom Zdrojowy w Jastarni na półwyspie helskim oddany do użytku w 2005 roku.

Hotel apartamentowy w Mikołajkach to luksusowa inwestycja typu condohotel, budowana w standardzie czterogwiazdkowym. Na Wyspie Ptasiej Jeziora Mikołajskiego, z bezpośrednim dostępem do jeziora, powstanie imponujący kompleks 89 komfortowych apartamentów o powierzchniach od 32,9 m² do 104,8 m² (z udziałami w częściach wspólnych, takich jak: restauracja z tarasem widokowym na jezioro, basen, SPA i kompleks saun). Unikalność i atrakcyjność lokalizacji, jak również formy architektonicznej tego luksusowego condohotelu podniesie również prywatna marina z 64 miejscami do cumowania.

„Kilka lat temu narodziła się w Polsce formuła tzw. condohotelu, w której własność apartamentu w nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej, można połączyć z atrakcyjną formą inwestowania poprzez wynajmowanie, w ramach kompleksowej oferty hotelowej. Nasza Spółka była pionierem takich produktów na rynku polskim. Ponieważ oferta kierowana jest do bardzo wąskiej grupy odbiorców, o jej sukcesie decyduje unikalność, w tym przede wszystkim doskonała lokalizacja, jakość i standard wykonania oraz dodatkowe atrakcje. Duże zainteresowanie ofertą apartamentów na wynajem w naszym Domu Zdrojowym na półwyspie helskim przekonało nas do podjęcia decyzji o realizacji kolejnej inwestycji tego typu.” – mówi Piotr Stefaniak, Prezes Zarządu Inpro S.A.

W Hotelu apartamentowym w Mikołajkach zostaną zastosowane najwyższej jakości materiały wykończeniowe. Luksusowy charakter inwestycji podkreślą tereny zielone zaprojektowane tuż nad wodą, łatwy dostęp do wszystkich kondygnacji budynków dla osób niepełnosprawnych oraz całodobowy system monitorowania kompleksu. Wnętrza apartamentów zostały zaprojektowane w stylu nowoczesnym, uwzględniając najnowsze trendy światowe.

Łączna, mieszkalna powierzchnia użytkowa condohotelu będzie wynosiła 3.820 m2. Najbardziej ekskluzywne apartamenty w condohotelu, z bezpośrednim wyjściem na taras prywatnej mariny, będą kosztowały około 25.000 zł/ m2.

Hotel apartamentowy w Mikołajkach to doskonała inwestycja, której rentowność z pewnością przewyższy stopę zwrotu z lokaty bankowej. Oczekiwany zwrot z zaangażowanego kapitału to 9%. Dodatkową korzyścią z tej inwestycji może być również nowa forma opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów w wysokości 8,5%.

System „condo” jest popularnym od 20 lat w Europie Zachodniej, Meksyku, Stanach Zjednoczonych oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich sposobem zarządzania własnym apartamentem. W wybudowanym w atrakcyjnej lokalizacji apartamentowcu indywidualni inwestorzy wykupują na własność apartamenty z możliwością ich wynajmowania podczas swojej nieobecności.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu